اولین واکنش اوکراین به عضویت در اتحادیه اروپا – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین از تصمیم برای اعطای وضعیت نامزدی اتحادیه اروپا در اوکراین تمجید کرد و آن را بزرگترین گام به سوی اروپای قوی‌تر خواند.

زلنسکی در پاسخ به به رسمیت شناختن دخالت اوکراین در انحادیه اروپا گفت: “این یکی از مهم ترین تصمیمات اوکراین در 30 سالی است که ما به استقلال دست یافته ایم.” با این حال، این تصمیم فقط برای اوکراین اعمال نمی شود. این بزرگترین گام به سوی اروپای قوی‌تر ممکن امروز است.»

واکنش رئیس جمهور اوکراین پس از آن صورت گرفت که پارلمان اروپا در یک تظاهرات شدید، نامزدی اوکراین برای عضویت در اتحادیه را تایید کرد.

رئیس پارلمان اروپا با تاریخی خواندن این روز گفت که اتحادیه اروپا شاهد یک روز تاریخی در انتخابات نامزدی اوکراین است.

بروکسل سابق او گفت که مقدر شده است که اوکراین با یک تصمیم نمادین که یک تقویت کننده روحیه عمومی پس از تهاجم روسیه است، وضعیت نامزدی برای انتخابات در اتحادیه اروپا را به خود اختصاص دهد.

سابق سخنگوی اتحادیه اروپا در خاورمیانه و شمال آفریقا او گفت که روند مذاکرات در مورد الحاق اوکراین به اتحادیه اروپا زمان زیادی خواهد برد، زیرا در حال حاضر در حال صحبت در مورد تبدیل اوکراین به عنوان نامزد رسمی عضویت در اتحادیه اروپا هستیم که ممکن است در کنفرانس بعدی اروپا تصمیم گیری شود. گیر آن رفته. پس از تایید رسمی مشارکت اوکراین، مذاکرات حقوقی بین اتحادیه ها و این کشور آغاز خواهد شد و تخمین زده می شود که این مذاکرات با توجه به تعدادی از اقدامات سیاستی کلی که از عناصر تشکیل دهنده آن هستند، سال ها طول بکشد.