اولیانوف: تصمیم سفارت اتمی علیه ایران احمقانه است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، نماینده روسیه در سازمان بین المللی مستقر در وین در توئیتی کنایه آمیز تصمیم اخیر هیئت مدیره آژانس بین المللی انرژی اتمی علیه ایران را احمقانه توصیف کرد.

بر اساس این گزارش، «میخائیل اولیانوف» در صفحه توئیتر خود نوشت: آیا از آخرین اخبار ایران اطلاع دارید؟ آیا می دانید چرا روسیه دیروز تصمیم احمقانه آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد ایران را رد کرد؟

وی افزود: مایه تاسف است که متحدان غربی ما به طور کامل از واقعیت وضعیت ما آگاه نیستند.

نماینده روسیه پیشتر پس از اظهارنظر درباره تصمیم ضد ایرانی آژانس بین المللی انرژی اتمی، انتشار این تصمیم را غیرمنطقی دانسته بود.

میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، در حساب توییتر خود در واکنش به قطعنامه آمریکا علیه ایران گفت: منطق پشت آن کم و بیش قابل درک است. آیا این تصمیم همکاری بین تهران و آژانس را بهبود می بخشد؟ و دوم، آیا تصمیم گیری در مورد هزینه به پایان سخنرانی وین کمک می کند؟ در هر دو مورد، نتایج منفی است. “پس چرا این تصمیم را گرفتی؟”

دیپلمات‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی چهارشنبه شب اعلام کردند که تصمیم مورد حمایت آمریکا در انتقاد از ایران تصویب شده است. گفته می شود روسیه و چین با این تصمیم و آن تصمیم مخالفت کرده اند بعد از انتخابات در 30 رای دادن، 2 پس رای مخالفان 3 هند، لیبی و پاکستان از توقف عبور کرده اند.

در زمان برگزاری جلسه ضد ایرانی شورای وزیران، انجمن انرژی اتمی ایران از قطع دوربین های اضافی آژانس بین المللی انرژی اتمی در یکی از نیروگاه های هسته ای این کشور خبر داد. گفته می شود که این حرکت شامل خاموش شدن سطح سنج آنلاین و فلومتر (OLEM) نیز می شود. من هستم