اولیانوف: اختلافات کمی در مذاکرات وین وجود دارد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، نماینده روسیه روند مذاکرات در وین برای رفع تحریم ها علیه ایران را تشریح کرد.

بر اساس این گزارش، «میخائیل اولیانوف» در پیامی توئیتری نوشت: مسلم است که هیچ مشکل حل نشده ای در برنامه وجود ندارد. با وجود چند تفاوت، همه واسطه ها این توانایی را دارند که کار خود را با موفقیت به پایان برسانند.

لازم به ذکر است دور جدید مذاکرات رفع تحریم ها علیه کشورمان از روز پنجشنبه با حضور علی باقری سرپرست تیم مذاکره کننده کشورمان در هتل کوبورگ وین آغاز شد.

گفتنی است، مذاکرات لغو تحریم ها و بازگشت آمریکا به توافق برجام در دولت سیزدهم از اوایل دی ماه در وین آغاز شد، اما به دلیل عدم بلوغ، واشنگتن این مذاکرات را در اسفندماه به حالت تعلیق درآورد. . پس از چند ماه وقفه، دور جدید مذاکرات در روزهای 7 و 8 ژوئیه در دوحه قطر برگزار شد، اما تاکنون نتایج روشن و واضحی به همراه نداشته است و برجام همچنان در شرایط سختی قرار دارد. هاله ای از عدم قطعیت

علی باقری روز چهارشنبه از سفر خود به وین، پایتخت اتریش برای شرکت در مذاکرات جدید برای رفع تحریم ها و احیای برجام خبر داد. مسئولیت بر عهده کسانی است که توافق را زیر پا گذاشتند و نتوانستند از میراث معروف گذشته فاصله بگیرند. آمریکا باید قدر آزادی عضویت در برجام را بداند. توپ برای نشان دادن بلوغ و مسئولیت پذیری در زمین اوست.

«رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران نیز از عزیمت به وین برای ادامه مذاکرات هسته ای بر اساس توصیه جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خبر داد. پیش از این گفتگوها، رابرت مالی در نشریه New American Spacecraft نوشت: انتظارات ما محدود است، اما ایالات متحده از تلاش های اتحادیه اروپا قدردانی می کند و آماده تلاش برای دستیابی به توافق با حسن نیت است.