اهانت به مقدسات اسلامی، احساسات مسلمانان را جریحه دار می کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری، رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، به دنبال توهین بود. يز متن کامل آن که توسط اعضای حزب حاکم هند در یکی از شبکه های تلویزیونی این کشور که بیانیه ای خطاب به پیامبر اسلام را پخش می کند، منتشر شده است:

تحقیر اعضای حزب حاکم هند در اهانت به مقام شامخ پیامبر(ص)صلی الله مخالفت می کند و خدا و صلح) بدنیا آمدن فاجعه بسیار سرگرم کننده شده است. این یک توهین است يز و اجتناب ناپذیر است که ادامه روند اسلام هراسی و اسلام ستیزی که در چند سال اخیر در هند شکل گرفته است و متأسفانه پس از حمایت و حمایت حزب حاکم از گروه های افراطی رشد و گسترش یافته و نشان می دهد که توهین و توهین و گروه های ضداسلامی از اقدامات آنها سرچشمه می گیرند آنها نخواهند کرد من داشتم.

نقض حقوق مسلمانان و تلاش برای تخریب بناهای تاریخی و مساجد اسلامی توسط گروه های افراطی. اگر متوقف نشود، عملی وحشتناک، شرم آور و غیرانسانی است. این یک آسیب بزرگ برای یک زندگی آرام است يز فرقه ها و مذاهب مختلفی در هند وجود خواهند داشت.

قانون اساسی هند بر احترام به ایمان و آزادی مذهبی تاکید دارد و لازم است رهبران و احزاب حاکم با توجه به تاریخ و قانون کشور خود به حقوق و کرامت مسلمانان احترام بگذارند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضایعه توهین به پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) لهمحکومیت و اعلام: اهانت به مقدسات و مخالفت با اسلام، احساسات بیش از یک میلیارد مسلمان جریحه معلق. مذاکره لازم است بین المللی اسلام و سازمان های حقوق بشر اسلامی به شدت این موارد را محکوم می کنند.

ما از دستگاه دیپلماسی کشور می خواهیم که با قدرت از مبانی اسلام و حقوق مسلمین به ویژه مسلمانان هند دفاع کرده و اعتراضات مردم و علما را در این زمینه ابلاغ کنند.