انگلیس سه فرد ایرانی و یک سازمان – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان را تحریم کردبه گزارش خبرگزاری مهر، دولت انگلیس در اوج بی ثباتی سیاسی حاکم بر این کشور و در راستای سیاست های خصمانه اتحادیه اروپا و اتحادیه اروپا، سه نفر و یک نهاد ایرانی را به فهرست تحریم های خود اضافه کرد. آمریکا علیه آن تهران.

مطابق با روسیه الیوم، امروز پنجشنبه فهرست تحریم‌های به‌روزرسانی شده در پایگاه الکترونیکی دولت انگلیس نشان می‌دهد که لندن یک شرکت و 3 مقام ایرانی را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است. در پی تصمیم مشابه اتحادیه اروپا، لندن شرکت صنایع هواپیماسازی «شهید» و چند تن از مقامات ارشد وزارت دفاع ایران را تحریم کرد.

محمدحسن باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سرلشکر سید حجت الله قریشی رئیس تامین و تحقیقات وزارت دفاع ایران و سردار سرتیپ سعید آقاجانی فرمانده این یگان. پهپاد نیروی هوافضای سپاه انقلاب اسلامی و صنایع هوایی «شهید» در فهرست تحریم‌های انگلیس قرار دارند.

بر اساس بیانیه دولت انگلیس، تحریم‌ها علیه مقامات ایرانی شامل ممنوعیت ورود به انگلیس و مسدود کردن دارایی‌ها در صورت وجود است.

تحریم های انگلیس در حالی اعمال شد که اتحادیه اروپا سه مقام ایرانی را به اتهام فروش هواپیماهای بدون سرنشین به روسیه تحریم کرد.

همچنین «اسکندر من کچل هستم” شهردار بردیانسک در استان زاپوروژیه همچنین در این لیست تحریم شده است.

مقامات اوکراین و کشورهای غربی در روزهای اخیر اعلام کرده‌اند که پهپادهایی که روسیه برای حمله به زیرساخت‌های اوکراین استفاده می‌کند، ساخت ایران است. جمهوری اسلامی ایران این ادعا را رد کرد.

«ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز سه‌شنبه (۵ مهر) این ادعاها را غیرواقعی خواند و آن‌ها را «بخشی از فضاسازی سیاسی و هدف نهادهای رسانه‌ای برخی کشورها علیه جمهوری اسلامی» دانست. ایران”. کنعانی گفت که ایران آماده گفتگو با اوکراین برای رفع اتهامات است.