انگلیس: روسیه برای اقدام بیشتر در مورد اوکراین آماده می شود – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، سرویس امنیتی انگلیس اعلام کرد که روسیه با بسیج نیروهای خود در مرز اوکراین در حال برنامه ریزی عملیات بیشتری در اوکراین است.

وزارت دفاع انگلیس در گزارشی روزانه از جنگ اوکراین در توئیتی اضافه کرد: برای عملیات نظامی آینده، چندین واحد پیاده جدید راه اندازی خواهد شد. ارتش روسیه با تانک در مرز با اوکراین مستقر شد.

عملیات نظامی روسیه در اوکراین از اوایل ماه مارس آغاز شد و با وجود حمایت کامل ایالات متحده و کشورهای غربی از ارتش اوکراین، ارتش روسیه به پیشروی خود در اوکراین در شرق اوکراین ادامه می‌دهد.

وزارت دفاع روسیه اخیرا اعلام کرد که با خروج نیروهای اوکراینی از شهر استراتژیک لیسیچانسک، ارتش این کشور توانسته است تمام مناطق استان لوهانسک در شرق اوکراین را تحت کنترل خود درآورد.

وزارت دفاع روسیه روز شنبه در گزارشی روزانه اعلام کرد که از آغاز عملیات ویژه در ماه فوریه، ارتش روسیه 237 فروند هواپیما، 137 بالگرد، 1488 پهپاد، خودرو، 3964 خودروی زرهی و تانک، 730 موشک انداز و 3112 توپ را منهدم کرده است. ارتش اوکراین .

قسمت شرقی اوکراین از دو استان لوهانسک و دونتسک تشکیل شده است که به آنها «دونباس» می گویند. پس از تصرف لوهانسک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به ارتش این کشور دستور داد تا برای کنترل منطقه دونتسک آماده شوند.