انگلیس به دنبال افزایش بودجه نظامی به دلیل جنگ در اوکراین است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «بن والاس» وزیر دفاع انگلیس می خواهد بودجه اختصاص داده شده به ارتش انگلیس برای پاسخ به جنگ اوکراین را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. بی بی سی گزارش می دهد که قصد دارد «ریشی سوناکوزیر امور خارجه می خواهد هزینه های دفاعی کشور را از 2 درصد تولید ناخالص داخلی به 2.5 درصد (بالاتر از هدف ناتو) افزایش دهد.

اسکای نیوز به نقل از یک منبع امنیتی گفت که انتظار می رود وزیر دفاع درباره تمایل دولت برای افزایش سرمایه گذاری برای حفظ امنیت صحبت کند و گفت که ماهیت تهدید تغییر کرده است.

دولت بریتانیا تاکنون تعداد زیادی نیرو به استونی اعزام کرده است تا با روسیه مبارزه کند. علاوه بر هزاران سلاح و هواپیمای ضد تانک، بیش از 120 تانک و سه قبضه توپ از جمله تسلیحاتی است که به لندن اضافه شده است. یف است.

والاس همچنین در اوایل ژوئن گفت که کمک های نظامی غرب به ارتش اوکراین کمک می کند تا در شرق در برابر ارتش روسیه و روسیه پیشرفت چشمگیری داشته باشد. دونباس شکل زند.

در همین حال سیل سلاح های غربی بی امان به سوی اوکراین سرازیر می شود. اما از میدان نبرد مسکو-کیف گزارش شده است که روسیه کنترل کامل شهر استراتژیک سیورودودسک در منطقه دونباس در شرق اوکراین (شامل منطقه دونتسک و لوهانسک که روسیه آن را مستقل به رسمیت شناخته است) به دست گرفته است.