انگلیس به دلیل ارسال تسلیحات ایرانی به یمن دستگیر شد-خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، مقامات لندن روز پنجشنبه اعلام کردند که شناورهای نیروی دریایی این کشور یک سکوی پرتاب موشک ایرانی را از قبل در خلیج عمان توقیف کرده اند.

مقامات انگلیسی گفتند که دستگیری کشتی ایرانی دلیلی بر حمایت مسلحانه از یمن است.

همچنین سفارت انگلیس در امارات اعلام کرد که برای اولین بار است که یک کشتی جنگی نیروی دریایی در این کشور کشتی حامل سلاح های سنگین از ایران را رهگیری می کند.

با این حال، آسوشیتدپرس در گزارشی به زمان تحویل کشتی اشاره نکرد.

در همین حال، نماینده ایران در سازمان ملل متحد در پاسخ به درخواست مقامات لندن، این ادعاها را «بی اساس» خواند و گفت «هیچ سلاح یا تجهیزاتی ارسال نکرده است.» ایران خود در حال جنگ در یمن است و به آن متعهد است. تعهدات بین المللی».

از سوی دیگر، «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران صبح روز جمعه در پاسخ به مطالبه درج شده در سایت رسمی دولت انگلیس مبنی بر محموله بازداشتی. تسلیحات ایرانی به مقصد یمن این ادعاها را رد کرد و گفت: ارائه تسلیحات قدرتمند به اتحادهای نظامی علیه مردم ناامن یمن، متحد در جنگ و خشونت در یمن و نه در جایگاه خود. اینگونه اتهامات بی اساس را به جمهوری اسلامی ایران بزنند و چهره انسانی بسازند.