انهدام باند سارقان منزل در فردیس – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانسرهنگ محمد نادربیگی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در پی وقوع سرقت‌های متعدد منزل و اماکن خصوصی در سطح شهر و نارضایتی شهروندان موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی و اقدامات اطلاعاتی مأموران مشخص شد، این باند ۳ نفره از سارقان حرفه‌ای و سابقه دار هستند که در اکثر سرقت‌های منزل و اماکن خصوصی دست داشته اند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز اظهار داشت: سرانجام با تلاش‌های شبانه روزی و اقدامات اطلاعاتی مأموران موفق به شناسایی سارقان در شهرستان فردیس شده و با هماهنگی مقام قضائی هر ۳ متهم دریک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.

وی با بیان این که سارقین در ابتدا منکر هر گونه سرقت بودند اما در مواجهه با شواهد و مدارک به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ۳۵ فقره سرقت منزل و اماکن خصوصی اعتراف کردند.

این مقام انتظامی با بیان این که کارشناسان ارزش اموال مسروقه بیش از ۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است گفت: تاکنون ۲۹ نفر از شکات و مال باختگان شناسایی شده اند که تلاش برای شناسایی سایر آنها و دستگیری مالخران ادامه دارد.

سرهنگ نادر بیگی تصریح کرد: سارقان که در ابتدا منکر هر گونه سرقت بودند با ارائه شواهد و مدارک به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ۳۶ فقره سرقت از منزل و مغازه اعتراف کردند که کلیه مال باختگان در این راستا شناسایی و متهمان روانه زندان شدند.