انتقال به عربستان سعودی با 6 پرواز از تبریز – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، رامین آذری امروز در گفت و گو با خبرنگاران در تبریز اظهار داشت: زائران استان برای زیارت حج امسال با ۶ پرواز از تبریز به مدینه عربستان سعودی منتقل می شوند.

وی افزود: پروازهای شرکت هواپیمایی ایران به آذربایجان شرقی از تبریز به مدت 3 روز از 21 خرداد آغاز شد. هوا و با هواپیمای ایرباس A300-600 با 260 نفر به مدینه سفر خواهد کرد.

آذری درباره زمان دقیق پرواز حج امسال در فرودگاه بین المللی تبریز گفت: در 22 خرداد 2 پرواز در ساعت 6:40 و 18:00، در 23 خرداد دو پرواز در ساعت 5:00 و 11:50 و در نهایت در 24 ژوئن دو پرواز در ساعت 15:40 و 19:20 حج تمتع . در سال جاری به عربستان سعودی منتقل می شود.

آذری تعداد زائران اعزامی از آذربایجان شرقی برای امسال را 1575 نفر عنوان و بیان کرد: حج امسال. چه زمانی تاخیر دو ساله ناشی از حمله قلبی است که مسافران در این سفر معنوی 3 دوز واکسیناسیون دریافت می کنند. سینوفارم Na سترازنکاکارت واکسن کرونا به زبان انگلیسی داشته باشید، آزمایش کامپیوتر انجام دهید آر. 72 ساعت قبل از پرواز را شرط حضور در حج امسال قرار دهید.

مقامات ارشد استانی در حوزه هوانوردی نیز از هموطنان خود خواسته اند به دلیل رعایت مسائل بهداشتی حداقل تا حد امکان به فرودگاه سفر نکنند، زائران و زائران سرزمین حج. همچنین برای حفظ سلامت خود و دوستانتان در طول سفر، موارد بهداشتی را در اولویت قرار دهید.

از سال 1378 اعزام حجاج به حج به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شده است و امسال نیز با رعایت احتیاطات یک سوم کمک هزینه سال قبل و با توجه به سهمیه ای که عربستان سعودی در نظر گرفته است، گردشگران را به خود اختصاص داده است. امسال به حج اعزام می شود.