انتقال بازیکنان به تیمی دیگر / رنگ فوتبال ایران را عوض کنید! خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، دوران انتقال تابستانی فوتبال در کشور در حالی است که باشگاه های حاضر در رقابت های سال آینده دو وضعیت متفاوت نسبت به یکدیگر دارند. چندین باشگاه لیگ برتری مانند صنعت نفت آبادان، نفت مسجد سلیمان، تراکتور تبریز، هواداران تهرانی، نساجی مازندران و…

آنها درگیر مسائل مربوط به کادر فنی هستند که به نظر می رسد از این پس جایگاهی در بین تیم های مدعی قهرمانی ندارند. از یک طرف باشگاه هایی مانند پرسپولیس، فولاد خوزستان، پیکان تهران و نیازهای کاملا متفاوتی با تیم های فوق دارند.

پرسپولیس بدون شک بازار نقل و انتقالات فعلی است که بازیکنانی مانند علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، دانیال اسماعیلی فر، سروش رفیعی، گئورگی گلسیانی، سعید صادقی و بسیاری بازیکنان دیگر را جذب می کند. این تیم زمانی خرید خود را در لیگ برتر انجام داد که سه نفر از آنها فصل گذشته با پیراهن سپاهان اصفهان لیگ را ترک کردند.

انتقال بازیکنان به تیمی دیگر / رنگ فوتبال ایران را عوض کنید!

محدودیت‌های لیگ برتر ایران برای نقل و انتقالات تابستانی محدود است، اما به نظر می‌رسد یحیی گل محمدی برای هماهنگی بازیکنانش ترجیح داده مردم را با فصل گذشته جذب کند. سیاست هایی مشابه آنچه در باشگاه فولاد خوزستان بررسی شده است.

احسان پهلوان و سعید آقایی دو بازیکنی هستند که فصل آینده پرسپولیس را ترک خواهند کرد و به شاگردان جواد نکونام در فولاد خواهند پیوست. روندی که پیکان تهران با وجود شعارهای جوانان و مجتبی حسینی در خریدهای زیرانیا و فولاد خوزستان مشاهده کرده است نشان می دهد که او تمایل دارد کسانی را که با هم بازی کرده اند جذب کند.

باید دید در پایان بیست و دومین فصل حضورشان در لیگ برتر، چشم انداز جدیدی که در تابستان در ذهن مربیان و مدیران باشگاه های لیگ برتری شکل می گیرد، چه خواهد شد. باشگاه می خرند شاید آنها در هفته اول لیگ برتر سریعتر از مسابقات به هماهنگی لازم برسند.