انتقاد ترامپ از درخواستش برای حمله به ساختمان کنگره – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم روسیه، دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا تصمیم به فراخواندن وی برای شهادت در مورد حمله به ساختمان کنگره را محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، دونالد ترامپ گفت: چرا این کمیته غیرانتخابی در ماه های اخیر از من درخواست شهادت نکرده است؟ چرا تا پایان و آخرین لحظه دیدار اخیرشان صبر کردند؟ زیرا این کمیته کاملاً شکست خورده و فقط در خدمت افزایش تفرقه و تفرقه در کشور بوده است.

لازم به ذکر است کمیته پارلمانی بررسی نقش دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق این کشور در حمله به ساختمان کنگره به اتفاق آرا به احضار وی رای داد.

بر اساس این گزارش، بنی تامسون، رئیس این کمیته گفت: این کمیته خواستار محاکمه کامل همه آمریکایی های مرتبط با حوادث 6 ژانویه است. به همین دلیل است که ما موظفیم به شهادت دونالد ترامپ گوش دهیم.

لازم به ذکر است که ترامپ در حال حاضر متهم به تحریک شورشی است که حامیانش را به حمله به ساختمان کنگره سوق داده است. کمیته منتخب مجلس نمایندگان در حال بررسی اقدامات ترامپ در روز حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره است تا نقش او را مشخص کند. این اتهامات جدا از تفتیش خانه ترامپ است که به انتشار اسناد طبقه بندی شده انجامید.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا که پرونده های تحقیقاتی زیادی از جمله رسیدگی به اسناد طبقه بندی شده، مشارکت او و متحدانش در انتخابات ریاست جمهوری 2020 گرجستان، نوع نمایش در 6 ژانویه و … دارد. پرونده مدنی و جنایی در نیویورک مربوط به توافق تجاری، دوباره هشدار داده شد که در آمریکا محکوم نشوید.

هیو هویت، مجری محافظه‌کار از ترامپ پرسید که آیا فکر می‌کند به خاطر اسناد محرمانه‌ای که اف‌بی‌آی از املاکش در فلوریدا ضبط کرده است، با اتهاماتی روبرو خواهد شد.

رئیس جمهور سابق ایالات متحده پاسخ داد که به این فکر نمی کند که متهم شود زیرا هیچ اشتباهی انجام نداده است.