انتخاباتی که ضعف وزارت ورزش را آشکار کرد/ خریدار بزرگتر وجود ندارد! خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، برای اولین بار در تاریخ کشور شاهد یک انتخابات بدون برنامه بود و وزارت ورزش بر آن ماجرا اصرار داشت اما در نهایت دبیر مجمع بود و علی رغم سنگ اندازی ها، آنها جلسه را در زمان مقرر برگزار کرد و اتفاقاً نتیجه مطلوب را از آن به دست آورد.

موضوع مربوط به فدراسیون سوارکاری است. فدراسیونی که علیرغم فعالیت های داخلی و مبهم که منجر به استفساریه و استفساریه اسلامی شد، از هفته گذشته بی سر و صدا انتخابات خود را دنبال می کند که صفحه عملکرد نامزد ریاست جمهوری را تغییر داد – دو کشور و رفتار آنها. برگردانده شد و انتخابات این فدراسیون را به انتخاباتی بسیار سخت، سخت و عجیب تبدیل کرد.

پرونده فدراسیون سوارکاری و حذف آن زمانی بسیار جدی و علنی شد که دو نفر از سه نامزد ریاست جمهوری به تاخیر در تایید و عدم دعوت به موقع برای حضور در مجمع اعتراض کردند و با معاون وزیر ورزش تماس گرفتند. آنها در اعلام این پرونده خواستار تعویق جلسه انتخابات شدند.

این مذاکرات روز دوشنبه 16 خردادماه انجام شد اما محرمانه بودن افشا شده توسط محمد اسدمسجدی و محمد کاظمیان (دو نامزد ریاست جمهوری) در کمتر از 24 ساعت به اطلاع وزارت ورزش رسید و مدت مسئولیت سوارکاران تا خرداد ماه است. 21. فدراسیون متوقف شد. روز جمعه، 20 ژوئن، ساعت 14:17، این وزارتخانه از تعویق 10 روزه انتخابات خبر داد و تاکید کرد که “باید به شکایات و شکایات دریافتی رسیدگی کند”.

انتخاباتی که ضعف وزارت ورزش را آشکار کرد/ خریدار بزرگتر وجود ندارد!

روز جمعه ساعت 14:17 وزارت ورزش لغو انتخابات فدراسیون سوارکاری و اجرای آن در 31 خرداد را اعلام کرد.

اما در ساعت 19:30 فدراسیون سوارکاری با صدور بیانیه‌ای تایید کرد که «هیچ‌چیز رسمی از سوی وزارت ورزش یا مرکز خبری این وزارتخانه درباره لغو یا عدم برگزاری مجمع اعلام نشده است.» «در زمان از پیش تعیین شده فشرده شد.

به این ترتیب، علی‌رغم ابطال اعلامیه وزارت، جلسه انتخابات فدراسیون سوارکاری نیز با تصویب هیئت‌مدیره برگزار شد و با اخذ آرای لازم برای انتخاب رئیس و سایر اعضای هیئت، دستیابی به نتیجه مطلوب

انتخاباتی که ضعف وزارت ورزش را آشکار کرد/ خریدار بزرگتر وجود ندارد!

فدراسیون سوارکاری در ساعت 19:30 و پس از اطلاع رسانی وزارت ورزش برگزاری جلسه عادی خود را تایید کرد.

وزارتخانه ای که صلاحیت حکومت داری حتی در منطقه خودش را ندارد!

در این گزارش مورد مناقشه نیست که ممکن است مدارک لازم برای اداره این فدراسیون تا چهار سال آینده پس از نتایج انتخابات فدراسیون سوارکاری وجود داشته باشد. لازم به ذکر است که اتفاقات پیرامون فدراسیون و انتخابات نشان داده است که «وزارت ورزش» اگرچه حامی ورزش کشور است و تصمیمات آن باید نقطه اوج عمل در عرصه باشد. خرد لازم برای مدیریت مدار.

در غیر این صورت وزارت ورزش باید در انتخابات فدراسیون سوارکاری به موقع و تاثیرگذارتر عمل کند و از زمان خود برای رسیدگی به اعتراضات و سوءتفاهمات احتمالی و یا حداقل انصراف 10 روزه استفاده کند. نه برای تماشاگران انتخاباتی که نه تنها نماینده ای نداشتند، بلکه شاهد حمایت و مهمان نوازی کمیته ملی المپیک در این امر بودند.

اگر نامه دو کاندیدای مخالف مبنای و اجماع باشد، می توان گفت که وزارت ورزش حداقل 5 روز مانده به انتخابات فدراسیون سوارکاری از ایراداتی که این نامزدها نسبت به آن گلایه و انتقاد داشته اند مطلع است. به خصوص موضوعات و مطالبات آنها از رسانه ها نیز برای به تاخیر انداختن انتخابات استفاده کردند. اما اقدام وزارت ورزش و حزب انتخابات به تاخیر افتاد و تصمیم به لغو آن گرفتند.

البته این اولین بار نیست که وزارت ورزش در موعد مقرر انتخابات فدراسیون ها را لغو می کند. حتی فدراسیون‌هایی مثل بسکتبال هم قبلاً تلاش‌هایی برای تعیین تاریخ انتخابات و لغو آن انجام داده‌اند که برخلاف اتفاقی که در اطراف فدراسیون سوارکاری افتاد و تصمیم وزارت ورزش به چالش کشیده نشد، خود انتقادی است.

صبح روز شنبه در حالی که تشکیل مجمع فدراسیون سوارکاری به دلیل جابجایی به تعویق افتاده بود، نصرالله پریچهره، رئیس هیئت مشترک فدراسیون ورزش بار دیگر بر تعویق انتخابات فدراسیون و انجام صحیح این کار تاکید کرد. تایید آسان است نادیده گرفته شده است. طعم و مزه

انتخاباتی که ضعف وزارت ورزش را آشکار کرد/ خریدار بزرگتر وجود ندارد!

نمایندگان وزارت ورزش مانع برگزاری انتخابات فدراسیون سوارکاری نشدند

نوعی مشکل حل نشده

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس اساسنامه حاکم بر فدراسیون ورزشی، کنوانسیون بالاترین نهاد تصمیم گیری است و بخشی از مسئولیت آن انتخاب رئیس است. از سوی دیگر، بر اساس ضمیمه اساسنامه مصوب، نظارت بر اجرای این منشور بر عهده وزارت ورزش است و وزیر ورزش نیز به عنوان رئیس کنوانسیون شناخته می شود.

البته در هیچ یک از مواد اساسنامه یا ضمیمه 7 آن به احتمال عدم حضور وزیر یا نماینده وزارت ورزش و احتمال ادامه این پرونده اشاره نشده است، اما آنچه در انتخابات رخ داد. فدراسیون اسب نشان داد که در مجلس ملی اعضای بیشتری دارند و آن‌چه را که می‌خواستند انجام ندادند، برخلاف وزارت ورزش که نمی‌توانست آن را به درستی کنترل کند و فقط استقلال فدراسیون را تماشا کرد که بسیار مهم است. بخشی از آن

طبیعی است که وزارت ورزش نباید این چالش را سهل انگاری کند و موضع فدراسیون سوارکاری را نادیده بگیرد و از جایگاه خود برای نشان دادن برتری خود استفاده کند، اما باز هم چهره این موضوع را از بین نخواهد برد. ماهیت مشکل نشان دهنده ضعف وزارت ورزش ایران است و حتی آنقدر قوی نبوده که پدران را از انجام کارهای خلاف میل و اهدافشان باز دارد.

در هر صورت اقدام به تنفر از خود و سرپیچی از دستورات بالای فدراسیون های کوچک و غالباً حاشیه ساز آغاز شده است، اما به احتمال زیاد در صورت وزارت ورزش به زودی به فدراسیون ها و همایش های بزرگ و اجتماعات بزرگ سرایت خواهد کرد. این است که چنان ناتوان بماند که نتواند مانع تشکیل مجلسی شود که ترجیح داد حتی در دو سفر خود تشکیل نشود!