امیرعبداللهیان: حق مذاکره مردم ایران را زیر پا نمی گذاریم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، جمعی از مراجع، رهبران سیاسی و مسئولان گروه های فلسطینی و لبنانی به منظور شرکت در مراسم سالگرد رحلت وی و امام خمینی (ره) با وزیر امور خارجه کشور دیدار کردند.

امیرعبداللهیان در این دیدار خاطرنشان کرد: در اندیشه و دیدگاه امام خمینی (ره) موضوع فلسطین و قدس از جایگاه ویژه و راهبردی برخوردار است، اما امام خمینی (ره) فلسطین را اولویت اول جهان اسلام دانستند.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: امام خامنه‌ای با دیدگاه امام خمینی (ره) در آزادی فلسطین منفعت دارند و معتقد به آزادی کل سرزمین فلسطین از اشغال جنایتکار صهیونیست‌ها هستند. .

امیرعبداللهیان در خصوص حمایت کشورمان از مخالفان فلسطینی گفت: جمهوری اسلامی ایران با وجود همه فشارها از مواضع خود کوتاه نخواهد آمد.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: ما حقوق ملت ایران در مذاکرات را نادیده نمی گیریم و حقوق دولت اسلامی فلسطین را در مورد فلسطین نادیده نمی گیریم. ما به حمایت از مقاومت و مبارزه برای آزادی مردم فلسطین ادامه خواهیم داد.

امیرعبداللهیان اقدامات برخی کشورهای اسلامی در ایجاد و تسهیل روابط با رژیم صهیونیستی را خیانت به ایدئولوژی فلسطین دانست و گفت: این کشورها پشیمان خواهند شد.

وزیر امور خارجه در نهایت اعلام کرد که بازگرداندن آوارگان و برگزاری همه پرسی راه حل واقعی مشکل فلسطین است.

در این نشست، رهبران و نمایندگان احزاب و گروه های اپوزیسیون فلسطین و لبنان ضمن ارائه گزارشی از تحولات سیاسی اخیر فلسطین و لبنان، دیدگاه های خود را در خصوص نقش و تأثیر امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی بیان کردند. مقاومت فلسطین و لبنان. آنها از حمایت جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین و لبنان تشکر کردند.