امکان استفاده از مهارت های اساتید فیلم در بلاروس – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، دیمیتری برگرفته از روابط عمومی انجمن فیلم کالتسف سفیر بلاروس در جمهوری اسلامی ایران به منظور گسترش و تقویت همکاری های سینمایی ایران و بلاروس با محمد خزاعی رئیس این سازمان دیدار و گفتگو کرد.

در این نشست که در 26 مهرماه برگزار شد، طرفین بر اتحاد دو کشور، گسترش همکاری‌های سینمایی به ویژه در زمینه تولید و عرضه و توزیع مشترک تاکید کردند. مهمانی.

محمد خزایی در این دیدار به گسترش مهارت های بین آنها پرداخت بین المللی وی اهمیت سینما، بازاریابی و فروش محصول را مهم خواند و با تاکید بر نقش سینما در همدلی کشور و تقویت پیوندهای عاطفی و اجتماعی گفت: در دنیا دیپلماسی عمومی از مجاری فرهنگی محقق می شود. مخصوصا سینما

وی با بیان اینکه از کار سینما می توان برای تسهیل، تقویت و توسعه روابط دو کشور ایران و بلاروس استفاده کرد، افزود: سینما علاوه بر توجه به دیپلماسی و فرهنگ عمومی باید به بازارهای منطقه ای و بین المللی راه یابد. تا اقتصاد بهتری داشته باشیم بین المللی است.

خزاعی با بیان دیدگاه‌های ویژه محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و رهبری در خصوص دیپلماسی فرهنگی و گسترش روابط منطقه‌ای و تحکیم روابط با کشورهای دوست، تمایل انجمن سینمایی را برای توسعه روابط و همکاری‌ها اعلام کرد. امضاء کردن. یادداشت تفاهم وی از همکاری در این فیلم خبر داد.

اشاره به محورهای مورد نظر برای توسعه همکاری‌های دو کشور، فراهم کردن شرایط برای اکران فیلم‌های ایرانی در سینماها و تئاترهای بلاروس، تولید با استفاده از تجهیزات و وضعیت دو کشور به ویژه در حوزه از کودکان و کودکان سینما برای جوانان، برگزاری رویدادهای هفتگی فیلم. وی استفاده از مهارت های آموزشی و آکادمیک را زمینه ساز همکاری ها و شرکت در جشنواره های سینمایی برای دو کشور دانست و افزود: در ایران سالانه حدود 100 فیلم، بیش از 2000 فیلم کوتاه و صدها فیلم مستند تولید می شود. صنعت انیمیشن ایران همچنان در حال رشد است. از آثار و فیلم های ایرانی می توان در سینما و تئاتر بلاروس استفاده کرد.

خزاعی با اشاره به رشد فنی و صنعتی سینمای ایران، به توانمندی های آموزشی و دانشگاهی ایران اشاره کرد و گفت: می توان آن را در قالب یادداشت تفاهم وی از این مهارت بزرگ در دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی بلاروس استفاده کرد و از تجربیات اساتید بلاروس در ایران بهره برد.

سفیر بلاروس در این دیدار ضمن استقبال از توسعه همکاری های سینمایی، علاقه خود را به کشور و فرهنگ ایران و اهمیت سینما در احترام متقابل دو کشور اعلام کرد. خاکستر امضا در ادامه می آید یادداشت تفاهم تاکید بر سینما

دیمیتری کالتسف وی با بیان اینکه زمینه های زیادی برای توسعه روابط فرهنگی و سینمایی بین دو کشور وجود دارد، گفت: روند همکاری های فرهنگی و سینمایی دو کشور را به هم نزدیک می کند.

وی تصریح کرد: زمینه های همکاری دو کشور از جمله همکاری در سینما، تبادل فیلم برای بازار، استفاده از تخصص استودیو بلاروسی وجود دارد.

سفارت بلاروس گفت: قبل از این دیدار با وزیر فرهنگ بلاروس و مسئولان استودیو بلاروس فیلم صحبت کردم و برای همکاری در هر دو کشور اعلام آمادگی کردم. با اکران فیلم در هر دو کشور آماده همکاری با فیلم هستیم.

وی ادامه داد: می دانم سینمای ایران در عرصه صنعت انیمیشن پیشرفت زیادی کرده است، می توانیم از این مهارت در سینمای بلاروس استفاده کنیم.

دیمیتری کالتسف وی درباره آغاز روابط دیپلماتیک بین بلاروس و ایران از سی سال پیش گفت: این بار در اسفند ماه سال آینده سالگرد دوستی دیپلماتیک دو کشور را جشن خواهیم گرفت و در این راستا قصد داریم آن را اجرا کند. چندین برنامه فرهنگی می توانیم یک هفته سینمای ایران در بلاروس و سینمای بلاروس در ایران انجام دهیم.

در این جلسه، لوسیانو مارچنکو وابسته فرهنگی سفارت بلاروس در ایران، یزدان عشیری، مشاور رئیس و مدیر کل ارتباط با انجمن سینما، سید صادق موسوی، مدیرکل دفتر جشنواره ها و مشارکت های کاری بین المللی همچنین علیرضا اسماعیلی دستیار و مدیرکل انجمن فیلم نیز حضور داشت.