امنیت ملی ایران خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در جلسه شهدای وحدت که صبح امروز (پنجشنبه) در مشهد مقدس برگزار شد، حادثه تروریستی حرم شاهچراغ شیراز را محکوم کرد. خبرگزاری مهر گزارش داد. : حادثه تروریستی تکفیری شب گذشته در شیراز در حرم حضرت احمد بن موسی الکاظم درود بر تو ای نور شیراز ای قلب ملت ما صدمه و این حادثه توسط خانواده های شهدا در شیراز دلجویی شد ممکن است من صحبت می کنم و برای مجروحان آرزوی شفای عاجل دارم.

سردار صفوی تاکید کرد: قطعا نشستی قاطع و آموزنده با سران و مروجین پشت صحنه جنایت برگزار خواهد شد. دانش آموزان به.

سرلشکر صفوی با طرح پرسش از رابطه چهار رکن امنیت ملی، وحدت ملی، قدرت ملی و منافع ملی گفت: هر دولتی، هر کشوری برای حفظ بقای کشور، امنیت ملی است. و منافع ملی، حفظ ثبات و وحدت ملی و حفظ ارزش های این کشور و کشور.

وی افزود: اگر این هدف اساسی مورد تهدید دشمن قرار گیرد، به هر دلیلی دولت ها و ملت های مستقل، شجاع و آزاده با تمام توان و قدرت پاسخ خواهند داد و بهای آن را خواهند پرداخت.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا اعلام کرد: امنیت ملی، وحدت ملی، منافع ملی و ارزش‌های ملی خط قرمز جمهوری اسلامی است.

صفوی با اشاره به ناآرامی های اخیر در برخی نقاط کشور و تخریب و اقدامات تروریستی دشمن گفت: ای مردم فهیم، شجاع و مؤمن ایران، بیندیشید و تحلیل کنید، وقایع حادثه تروریستی دیروز شیراز را چگونه خلاصه می کنید. و هرج و مرج چند هفته اخیر در ایران؟

سرلشکر صفوی ادامه داد: کشور و دولت ما باید به تفاهم متقابل و اقدام مشترک برسند. درک مشترک از راهبردهای دشمن خارجی و داخلی، درک مشترک از ضعف های حاکمیتی و آسیب پذیری های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و حتی امنیتی و مجموعه ای از دولت و کشور مشترک برای مقابله با دشمنان خارجی و سازماندهی امور داخلی خود. وضعیتی که باید از وضعیت فعلی عبور کرد و به بهترین شرایط رسید.

صفوی با بیان اینکه به فضل الهی راهبردهای دشمنان خارجی و برخی مخالفان در چهار دهه گذشته شکست خورده است، خاطرنشان کرد: آمریکایی ها، صهیونیست ها و پیروان خبیث آنها در کشورهای همسایه ایران با توجه به عظمت ایرانیان. ملت در مقابل قدرت ملی و قدرت آن منطقه ایران شکست خورد است اما کار دشمن، استراتژی دشمن و کار دشمن ادامه دارد.

وی افزود: تضعیف امنیت ملی، تفرقه افکنی وحدت ملی و ارزش‌ها هدف دشمنان ماست. است اما کشور ما، دولت ما قوی است.

صفوی با تاکید بر اینکه رهبری فرزانه، مردمی فهیم و سرزمینی سرشار از منابع طبیعی و انسانی کم نظیر داریم، گفت: به فضل الهی چهار قوه، دولت، مجلس، قوه قضائیه و نیروهای مسلح ایران. . با اتحاد و همبستگی می توانند مشکلات داخلی را با برنامه ها و راهبردهای جدید دشمنان منطقه ای حل کنند. آه تو مردود شدن.

وی با تاکید بر هوشمندی و حضور ملت ایران در میدان، به عملیات های اخیر نیروی زمینی سپاه علیه نیروهای ضدانقلاب مستقر در عراق اشاره کرد و گفت: حضور کشورهای فهیم برای تقویت وحدت ملی است. و اتحاد، برخورد خشونت آمیز نیروها، آمریکایی ها، برای صهیونیست ها و برای برخی همسایگان، اما ما به شما نگاه می کنیم. اگر در ایران وارد خط قرمز شوید، جمهوری اسلامی ایران قاطعانه پاسخ خواهد داد.

وی تاکید کرد: شما توانایی های ایران را نمی شناسید و در منطقه بسیار آسیب پذیر هستید.

سرلشکر صفوی در بخشی دیگر از سخنان خود دیدار شهدای همبستگی را مطابق با جهاد تبیین تفسیر کرد و گفت: یکی از اهداف جهاد تبیین که فرمودند مقام معظم رهبری این است که جوانان. نسل هوشمندی که طبق برخی آمارها بیش از 65 درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند. ما از جوانان زیر 40 سال تشکیل شده ایم.

وی افزود: «جهاد تبیین» یعنی این شهدا چه کسانی هستند، طرز فکر و رفتار و رفتارشان با مردم چگونه است و دستاوردهایشان را چگونه ارزیابی می کنند.

سردار صفوی با بیان اینکه ویژگی شهید فداکاری در راه هدف و هدف مقدس است و ادامه داد: خداوند در قبال این فداکاری حضور شهدا را در قلب ملت ادامه خواهد داد و این غفران بزرگ است. ممکن است ببخش و یاد و نام و آرمانش را زنده نگه دارید.

وی با بیان تاریخچه آشنایی خود با شهید شوشتری خاطرنشان کرد: با شهید سرلشکر نورعلی شوشتری جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه از زمان آزادسازی سنندج تامین از اردیبهشت 59 تا هشت سال دفاع مقدس و پس از آن آشنایی دارم. که یعنی مردی مورد لطف خداوند و مردی نیکوکار بود. دوستان مردم است.

وی افزود: وی خادم امام رضا (علیه السلام) بود و بیش از 30 سال از عمر شریف 61 سال سن داشت. خاکستر در راه دفاع از اسلام و امنیت و ناموس ملت ایران هزینه کرد.

دستیار عالی و مشاور فرمانده معظم کل قوا در ادامه به بیان شخصیت شهید محمدزاده پرداخت و گفت: شهید رجبعلی محمدزاده فرمانده نیروی زمینی ارتش سیستان و بلوچستان و از بنیانگذاران تیپ سلمان در استان و یکی از فرماندهان ارتش است. فرماندهان دوران حفاظت مقدس که در تفکر نخبگان است، او با اخلاق و رفتار متمایز و با عملکرد ممتاز است.

سردار صفوی در تعریف شخصیت شهادت معلم شیخ الاسلام سنندجی نیز گفت: ایشان از اساتید حوزه علمیه اهل سنت و فردی عالم و عالم بودند و ما ایشان و این بنده حقیر را بسیار دوست داشتیم.

او گفت: در تمام زمان ها من به سنندج رفتم، واقعاً به دیدار ایشان امیدوار بودم، دوست صمیمی ایشان بودم، همیشه سپاه و بسیج را تقویت می کرد، عضو شورای خبرگان رهبری بود و کشته و شهید شد. ماه رمضان روبروی مسجد یعنی دشمنان ما دشمن دین، دشمن ایران و دشمن وحدت سنی و شیعه هستند.