امضای همکاری سازمان توسعه تجارت و شرکت بازرگانی راشا – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان توسعه تجارت ایران و این شرکت. کسب و کار راشا روسیه برای توسعه و افزایش همکاری‌های تجاری بین دو کشور با حضور علیرضا پیمانپاک معاون وزیر این کشور ساکت باش و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران لوان جاگاریان» سفیر روسیه در ایران، «الکسی بسته بندی مجددمدیر عامل و نماینده کسب و کار راشا روسیه و «مالکی» سفیر ایران در روسیه وبینار انجام شده.

در ابتدای این جلسه، لوان جاگاریان سفیر روسیه در ایران با اشاره به همکاری‌های تجاری عالی دولت و شرکت‌های مختلف دو کشور، امضای این تفاهم‌نامه کمک زیادی به افزایش روابط و همکاری‌های دو کشور کرد.

ملکی معاون سفیر ایران در روسیه با اعلام اینکه رابطه خوبی بین سران ایران و روسیه وجود دارد، گفت: سال گذشته سفر رئیس جمهور ایران و سفر رهبر ایران بود. سازمان توسعه تجارت به روسیه باعث هرج و مرج شده است.

وی با بیان اینکه در سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به ایران و دیدار با مقام معظم رهبری مذاکرات مفصل و سازنده ای برای گسترش روابط دو کشور انجام شد، افزود: چند ماه بعد مقامات عالی دیگری نیز حضور داشتند. ایران در مجامع و مذاکرات مختلف به روسیه سفر کرده است که یقیناً آرزوی بهترین نمایندگان دو کشور زمینه ساز گسترش روابط و همکاری های خوب در آینده خواهد بود.

ملکی همچنین امضای این یادداشت تفاهم را بسیار ارزشمند دانست و اظهار داشت: سفارت ایران در روسیه آمادگی کامل برای همکاری با سازمان تجارت و توسعه تجارت برای اجرای موفقیت آمیز آن را بیش از شرایط مندرج در این تفاهم نامه دارد. کسب و کار راشا EFA

سپس الکسی بسته بندی مجدد مدیر عامل کسب و کار راشا روسیه اعلام کرد که امضای این یادداشت می تواند نقش موثری در توسعه روابط دو کشور داشته باشد.

وی افزود: نشست امروز نشان دهنده اعتماد و عزم دو کشور برای افزایش همکاری های تجاری است. در واقع مهمترین و مهم ترین بخش این تفاهم نامه ایجاد بستر تجاری است که امیدواریم به توسعه همکاری بین شرکت های ایرانی و روسی کمک کند.

در ادامه علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر ساکت باش و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران برای اولین بار به روابط خوب بازرگانان و گروه های اقتصادی دو کشور که در سایه روابط خوب و حسنه رهبران دو کشور ایجاد شده است اشاره کرد و گفت: طرح دولت جمهوری اسلامی ایران به ویژه در زمینه بازرگانی، ایجاد هماهنگی و همکاری است. کسب و کار راشا که نماینده یک سازمان مهم در زمینه صنعت و اقتصاد روسیه است و دارای دسته بندی ها و فعالیت های بسیاری در زمینه های مختلف است.

وی ارتباط خوب بین گروه های تجاری در ایران و شرکت ها را برجسته کرد کسب و کار راشاافزود: امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان توسعه تجارت ایران و این شرکت کسب و کار راشا روسیه به هدف قرار دادن و توسعه این مشارکت ها کمک می کند.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران افزود: بر اساس توافقنامه، 6 کارگروه در حوزه های «پزشکی»، «نفت و گاز»، «تجهیزات پزشکی»، «کشاورزی»، «متالورژی» و «ماشین» تشکیل می شود. “. کارگروهی در حوزه پزشکی راه اندازی شد و اشتراک و تفاهم خوبی در این زمینه ایجاد شد. قرارداد تجاری دوجانبه در حوزه دارو به زودی منعقد خواهد شد و امضای این قرارداد اولین اقدام عملیاتی و موثر این قرارداد است.

وی ادامه داد: در گام دوم منتظر اطلاع نماینده شرکت هستیم کسب و کار راشا ما جزو 5 کارگروه دیگر هستیم تا مانند کارگروه حوزه و دارو که به بهترین نحو ارتباط برقرار شده و نتایج خوبی حاصل شده است، بتوان اقدامات و توافقات موثری را در این زمینه انجام داد. میدان دیگر با کنترل خوب.

پیمان پاک با دعوت از مدیران شرکت کسب و کار راشا وی برای بازدید از منازل و مناطق ویژه و برگزاری نشست مشترک برای بررسی توافق دو طرف به ایران می‌رود، گفت: ما تعهد کامل خود را برای ایجاد بستر تجاری بین دو طرف اعلام می‌کنیم و این موضوع را بسیار جدی می‌گیریم زیرا این موضوع این موضوع جدی و امری است توسعه بخش در حال تلاش و اجراست. همچنین با یک موسسه مالی روسی برای تامین مالی همکاری مشترک ایران و روسیه توافق کردیم که ابتکار ارزشمندی است.

در پایان این جلسه، الکسی بسته بندی مجدد مدیر عامل کسب و کار راشا روسیه با تاکید بر اینکه همکاری تجاری با ایران برای ما در اولویت است، گفت: در مورد بحث کارگروه هفته آینده جلسه ای برگزار می کنیم و به نمایندگان خود در این زمینه اطلاع رسانی می کنیم. مسلم است اجرای هرچه بهتر این تفاهم نامه و دیدارهای حضوری می تواند به بهترین همکاری تجار و شرکا در ایران و روسیه کمک کند.