امام محله کارآفرین الگوی موثر تبلیغات – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانخبرگزاری مهر – گروه استانی: از منطقه ای در جنوب اردبیل گذشتیم، روحانی فعال و توانمندی را دیدیم. همه اطراف به خوشنامی از او یاد کردند و از محبوبیت او در بین جوانان صحبت کردند.

چند نفر ما را تا مسجد اطراف همراهی کردند. صدای تلاوت دسته جمعی قرآن حکایت از حضور امام جماعت اطراف در مسجد داشت.

امام جماعت مسجد حضرت رقیه (س)ج) محیط اطراف لمان اردبیل گسترش دین را با خدمت جهادی پیوند زد و به عنوان یک امام جماعت و تاجر موفق در استان قرار گرفت. صحبت های او را شنیدیم و از کارش پرسیدیم.

*لطفا به مخاطبان اطلاع رسانی کنید.

من در سال 1369 در اردبیل در خانواده ای متوسط ​​به دنیا آمدم که پدرم راننده بود. دو برادر بزرگتر دارم که هر دو از روحانیون هستند که در عرصه تبلیغ دینی موفقیت های زیادی داشته اند.

* اولین جایی که بعد از حوزه علمیه برای تبلیغ اعزام شدید کجا بود؟ و آیا در آن زمان فکر می کردید که روزی به عنوان امام جماعت مؤثر و فعال در استان معرفی شوید؟

اولین مکان برای تبلیغ مسجد رقیه لمان اردبیل که همسایه ماست و من همچنان در این مسجد فعال هستم، بسیار اهل فکر و برنامه ریزی است ریختن همه دانش‌آموزان باید در کار خود موفق باشند و من نیز مانند سایر دانشجویان تمام تلاش خود را کرده‌ام تا کارم را به بهترین نحو ممکن انجام دهم و به عنوان یک کشیش مؤثر فعالیت کنم و این کار را ادامه خواهم داد.

* مهمترین ویژگی های یک روحانی فعال و محبوب چیست و چه عناصری را می توان با جوانی همراه کرد؟

مهمترین ویژگی یک روحانی فعال این است که شهروند و در بین مردم باشد، در همه زمینه ها باید در همه شرایط و در همه زمینه ها با آنها وارد عمل شود و همکاری کند، اما علاوه بر این حوزه باید راهنمایی باشد. و نظارت در جهت بازگشت مناسب و مؤثر به جامعه.

* چه دستاوردهای خوبی داشتید که شما را به مقام رهبری ائمه در استان رساند؟

من فکر نمی‌کنم که اگر می‌خواهیم موفق باشیم، لازم نیست به یک بخش اکتفا کنیم، بلکه باید در همه زمینه‌ها حرکت کنیم و به همان اندازه با مردم، به‌ویژه جوانان همراه باشیم. تا حد امکان، زیرا خدمات دینی و جلسات تبلیغی در جامعه امروزی کمبود فعالیت اجتماعی و کارگر وجود دارد مزایا باید در دستور کار روحانیت باشد.

* چه فعالیت هایی در طول روز کاری خود انجام می دهید و چه فعالیت هایی در حول و حوش برنامه کاری خود انجام می دهید؟

برنامه روزانه ما با نماز صبح رفتن به کلیسا آغاز می شود و با گزارش مشارکت جامعه ادامه می یابد و در راستای برنامه های اجتماعی و فرهنگی محله با ارتباط و هماهنگی دنبال می شود. ریختن در کنار این فعالیت ها پیاده روی و ارتباط با محیط اطراف در اولویت است.

* اگر روح جوانی را در یک جمله توصیف کنید، آن یک جمله چیست؟

اگرچه ذهنیت پرمشغله و عاطفی دارند، اما خلاقیت و نبوغی پنهان و زیبا دارند که می تواند از دو جهت درست و غلط شگفت انگیز باشد.

* محیط اطراف لمان اردبیل قبل از اینکه کارتان را شروع کنید چه ایرادات و مشکلاتی در حال حاضر برطرف شده است؟

مشکلات و کاستی هایی در هر جامعه ای وجود دارد که باید برای رفع آنها اقدام کرد و ایجاد مشارکت کرد.

* درباره فعالیت های اقتصادی رشد کسب و کار و استارت آپ های تعاونی در این منطقه توضیح دهید.

من معتقدم وقتی فقر به یک در می‌آید، انسان از ایمان بیرون می‌آید تا معیشت و رشد کسب‌وکار در محله بهبود یابد. لمان اردبیلی که محله اردبیل را غارت کرد و درآمدی نداشت

با مشارکت و همکاری با گروه های جهادی که با هدف آموزش مهارت های شغلی راه اندازی شده بود، مواد اولیه تولید را تهیه کردیم و از طرفی سعی کردیم محصول را به کارگاه های داخلی بفروشیم و بفروشیم. مسئله. برای بسیاری از خانواده ها در زمینه اشتغال هم اکنون رفع شده است و امیدواریم در صورت حمایت مدیریت این مشاغل خانگی به بالاترین حد خود برسد تا کمبودهای این حوزه ها نمایان شود. حذف شده.

* کلام آخر، اگر چیزی در ذهن دارید، بگویید.

حرف آخر این است که باید کار کرد و دوید تا نتیجه را دید، هرکس نتیجه کارش را معین کند و اراده خدا و سعادت انسان را در اولویت قرار دهد، مطمئن است، زیرا دل دوست خواهد داشت و آنچه را که اول از همه از قلب است. در دل بنشیند و گسترش دین مورد قبول همه باشد.