ال متیونین در بدنسازی

ال متیونین در بدنسازی

ال متیونین یا متیونین یک آمینو اسید ضروری است که در بدن انسان وجود دارد و برای ایجاد پروتئین و پپتیدها مورد استفاده قرار می گیرد. متیونین در گوشت قرمز ، ماهی ، محصولات لبنی و همچنین آجیل یافت می شود. ال متیونین در بدنسازی نقش بسیار مهمی در رشد عروق خونی جدید دارد. در حالی که بدن آن را به تنهایی تولید می کند ، مصرف مکمل متیونین به درمان جای زخم و بیماری پارکینسون ، ترک سیگار ، جنون ، آسم و آلرژی ، آسیب های کبدی و افسردگی کمک شایانی می کند. بدن از ال متیونین برای ایجاد کراتین ، نوع دیگر آمینو اسید استفاده می کند. علاوه بر این ، ال متیونین حاوی گوگرد بوده که برای رشد و متابولیسم مورد استفاده بدن قرار می گیرد و مسئول ترکیباتی است که سنت آدنویل متیونین یا SAMe شناخته شده و عملکرد مناسب سیستم ایمنی ، انتقال دهنده عصبی مانند دوپامین ، سروتونین ، ملاتونین و غشاهای سلولی را پشتیبانی می کند. اکنون می دانیم ال متیونین چیست و باید اطلاعات کاملی درباره مزایای آن به دست آوریم.

مزایای ال متیونین
مزایای ال متیونین

کاهش خطر ابتلا به سرطان کولورکتال

با توجه به تحقیقات انجام شده ، ال متیونین همراه با ویتامین های B و دیگر مواد معدنی به کاهش خطر ابتلا به سرطان کولورکتال کمک شایانی می کنند. این مطالعه بر روی مواد مغذی همچون فولات ، ال متیونین ، ویتامین های B6 و B12 و موادی با خواص آنتی اکسیدانی همچون سلنیوم ، ویتامین های E و C و لیکوپن صورت گرفته است. گرچه تمامی مواد معدنی و ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها را به صورت جداگانه آزمایش کرده اند ، نهایتا به این نتیجه رسیدند که یک رژیم غذایی که شامل تمامی این مواد مغذی به ویژه ال متیونین باشد ، خطر ابتلا به سرطان کولورکتال را کاهش می دهد.

افزایش قدرت استخوان ها

ال متیونین در بدنسازی منجر به بهبود عملکرد تمرینات ( و حتی کاهش وزن ) ، با توجه به تاثیرات آن بر روی استخوان ها می گردد. تحقیقات انجام شده نشان می دهد مصرف مکمل ال متیونین در بدنسازی همراه با تمرینات استقامتی منجر به بهبود قدرت استخوان ها می گردد. به همین دلیل است که نهایتا عملکرد ورزشکاران در حین تمرین را بهبود می بخشد.

نقش مهمی در متیلاسیون DNA دارد

DNA شما حاوی اطلاعاتی است که مشخص می کند شما چه کسی هستید. در حالی که ممکن است اکثر این اطلاعات در تمام طول عمر شما ثابت باقی بماند ، عوامل محیطی می توانند برخی از جنبه های DNA شما را تغییر دهند. یکی از مهم ترین نقش های متیونین تبدیل آن به مولکولی به نام SAM می باشد. SAM می تواند DNA شما را با اضافه کردن یک گروه متیل ( یک اتم کربن و اتم های هیدروژن متصل شده ) به آن تغییر دهد. مقدار متیونین موجود در رژیم غذایی شما در میزان چرخه این فرآیند تاثیر می گذارد. ممکن است افزایش متیونین در رژیم غذایی شما موجب افزایش یا کاهش مقدار DNA شما در نتیجه SAM شود.

با توجه به نقش ال متیونین در تولید پروتئین ، برخی از بدنسازان از این آمینو اسید به منظور افزایش حجم توده های عضلانی خود استفاده می کنند. ال متیونین در بدنسازی برای سنتز پروتئین های جدید مورد نیاز است. متیونین یک آمینو اسید با پایانه-N در زنجیره پپتیدهای رشد است ، بدین معنا که در انتهای مولکول پروتئین در حال رشد مشاهده می شود. اگر دچار کمبود متیونین هستید ، این موضوع سنتز رشته های پروتئینی جدید را مختل می کند و نهایتا منجر به اختلال رشد عضلات و ریکاوری بعد از اتمام تمرین می گردد.

منابع غذایی ال متیونین
منابع غذایی ال متیونین

منابع غذایی ال متیونین :

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که بزرگسالان روزانه به 13 میلی گرم در هر کیلوگرم وزن بدن متیونین نیاز دارند. می توانید ال متیونین مورد نیاز خود را هم از طریق مکمل ها و هم از طریق مواد غذایی تامین کنید. مواد غذایی زیادی وجود دارند که حاوی متیونین هستند از جمله :

  • سفیده تخم مرغ
  • گوشت گوزن
  • مرغ
  • ماهی
  • بوقلمون

نحوه استفاده ال متیونین در بدنسازی :

مقدار مصرف روزانه ال متیونین به عوامل زیادی همچون مقدار سایر آمینو اسیدهایی که دریافت می کنید ، بستگی دارد. سازمان بهداشت جهانی لیست زیر را برای مقدار مصرف ال متیونین پیشنهاد می دهد :

  • کودکان 2 تا 5 ساله : 27 میلی گرم / در هر کیلوگرم /  روزانه
  • افراد 10 تا 12 ساله : 22 میلی گرم / در هر کیلوگرم / روزانه
  • بزرگسالان ( بالای 18 سال ) : 13 میلی گرم / در هر کیلوگرم / روزانه

جهت مشاهده مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه مکمل بدنسازی و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید