الزامات موسسات قرارداد بیمه سلامت به روز شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حسین سنجیران بعدازظهر پنجشنبه در همایش گرامیداشت هفته بیمه سلامت در اتاق برنامه. مقدار کمی مازندران با کلمات اجرای نشدن پزشکی الکترونیک در دو شهر کشور، از اجرای 99 درصدی برنامه در کشور خبر داد.

وی کاهش خطاهای پزشکی را از مزایای تشکیل پرونده الکترونیکی برشمرد و گفت: تشکیل پرونده الکترونیکی از الزامات تکمیل پرونده الکترونیک سلامت است و باید تکمیل شود.

وی به برنامه دولت برای بیماران خاص اشاره کرد و افزود: 50 میلیارد ریال از دولت و مجلس برای اجرای طرح اختصاص داده شده است. در نظر گرفتن دریافت کرده و دو هزار میلیارد تومان داده می شود و داروهای زیادی به این بیماران داده می شود.

رنجبران خاطرنشان کرد: بسیاری از موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت هستند. آخرین خبرها وی از پرداخت اعم از طرح ها و دستاوردها خبر داد و گفت: مابقی مدارک در حال حاضر نداریم.

وی با بیان اینکه بالغ بر 45 میلیون نفر در کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند، گفت: نیمی از جمعیت تحت پوشش این سازمان هستند.

امید محبی معاون توسعه منابع استانداری مازندران به اجرای طرح جمعیت جوانان اشاره کرد و افزود: بیمه سلامت برای درمان زوج های نابارور با استقبال خوبی مواجه است.

وی همچنین اسکان رایگان 200 هزار نفری استان و بهرا را تشریح کرد افسردگی وی یکی از فعالیت هایی که این سازمان می خواهد انجام دهد را خدمات درمانی دانست و گفت: بیمه سلامت در حوزه خدمات رسانی به بیماران است. دشوار رفتار و اجرای طرح داروساز اقدامات ارزنده ای نیز انجام داد.