البرز – خبرگزاری مهر میزبان نشست خیرین احداث اماکن ورزشی ایران و اخبار جهان است.به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی عبداللهی در نشست اردوهای اجتماعی استان که در کاخ شهدای استانداری برگزار شد، بر تسریع در تکمیل زیرساخت های لازم مسکن مهر تاکید کرد و افزود: پیام پیام شهرک مسکونی ماهدشت بنا به گزارشات مردمی در داروخانه، مرکز دارای مرکز درمانی، داروخانه و پلیس توبین می باشد.

وی ادامه داد: البته این نیازها در تمام مسکن های مهر استان بیان شد زیرا این امکانات از ابتدا ایجاد نشد.
عبداللهی گفت: در آن زمان پیشرفت پروژه مسکن مهر طبق برنامه پیش نمی رفت و پیمانکاران با گرانی و مطالبات مردمی مواجه بودند.
وی افزود: متقاضیان تاکنون مبلغ قرارداد را پرداخت کرده اند و برخی همچنان منتظر تحویل منازل خود هستند.
استاندار البرز گفت: اکنون تعهد قدیم باقی است و از دولت سیزدهم مردم انتظار می رود مشکل دیرینه را حل کند و دولت خود را موظف به جلب رضایت خود می داند.

وی افزود: همه نهادهای دولتی به ویژه شهرداری ها باید دست به دست هم بدهند و برای جلوگیری از موانع با یکدیگر مذاکره کنند.
عبداللهی بیان کرد: مردم حق دارند و باید به نیازها و مطالبات آنها رسیدگی شود و از سوی دیگر کسبه پس از این سال ها با افزایش قیمت ها و موانع بزرگ مواجه هستند.
وی افزود: باید از نظام خارج شویم و با یافتن خلأهای قانونی موانع و چالش ها را برطرف کنیم. گاهی مدیران باید برای حل مشکلات مردم ریسک کنند.
استاندار البرز گفت: باید مشکل را بپذیریم زیرا با برنامه ریزی و بازگشت به گذشته مشکل حل نمی شود. چاره ای جز حل مشکل نداریم.
وی افزود: در نهضت ملی مسکن باید از تجربه مسکن مهر استفاده کرد و اجازه ندهیم کارها مثل گذشته ادامه پیدا کند.
عبداللهی بیان کرد: بسیاری از معضلات اجتماعی ناشی از نبود زیرساخت های لازم و عدم توجه به مطالبات مردم است، البته در دولت سیزدهم مردم به رفع معضلات و معوقات دیرینه توجه ویژه ای شده است، اما برخورد با معضلات گسترده تعدادی از این مسائل به زمان معقولی نیاز دارند.
وی افزود: مرکز اجتماعی استان برای جبران مشکلات مناطق کم برخوردار طراحی شده و تاکنون اقدامات موثری انجام داده است.
عبدالهی گفت: اداره کل راه و شهرسازی برای تامین زمین مناسب برای ایجاد سرانه حمایت های لازم را انجام دهد.
وی همچنین گفت: شهردار نیز باید برای ساخت یک مرکز ورزشی دست به دست هم دهند، زیرا برای ساخت مراکز ورزشی در استان یک موسسه خیریه ایجاد شده و باید زمینه مناسبی داشت.
استاندار البرز گفت: باید همچنان زمینه اشتغال شهرهای صنعتی را فراهم کنیم و افراد متقاضی کار را وارد کنیم.
وی افزود: برای انتقال کارگران به شهرهای صنعتی استان باید تدابیر ویژه ای داشته باشیم.