اقتصاد خوزستان فقط بر پایه نفت و گاز و تک محصولی نباشد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، صادق خلیلیان سه‌شنبه شب در جلسه شورای معادن خوزستان با اشاره به ضرورت تشکیل کارگروهی برای معادن استان متشکل از مسئولان، کارشناسان و اساتید دانشگاه گفت: در جلسات این کارگروه سیاست‌گذاری‌ها و اقداماتی مانند نحوه افزایش بهره‌برداری از معادن استان و چگونگی جذب سرمایه‌گذار برای فرآوری مواد معدنی بررسی و تعیین شود.

وی با تاکید بر ایجاد ظرفیت‌سازی برای استان در ابعاد مختلف افزود: جلسات کارگروه باید به طور مرتب خروجی داشته باشد و بر اساس آن اهداف مشخص، سرمایه‌گذارها تشویق و به وسیله آن خلق ثروت و ایجاد اشتغال کنیم.

استاندار خوزستان عنوان کرد: اقتصاد خوزستان فقط بر پایه نفت و گاز و تک محصولی نباشد بلکه باید از ظرفیت معادن و سرزمین پهناور استان به بهترین شکل به منظور ایجاد اشتغال و خلق ثروت استفاده و وضعیت استان را متحول کنیم.

وی به وجود ۱۴ نوع ماده معدنی در استان به عنوان یک ظرفیت اشاره کرد و گفت: مسئولان مربوطه گزارشات کارشناسی در مورد معادن استان را در جلسات آینده ارائه دهند تا اهمیت موضوع، چشم‌انداز ظرفیت و پتانسیل‌های استان مشخص و بر اساس آن سیاست‌گذاری‌ها، مشوق‌ها و زمینه‌ها و بسترهایی که نیاز است فراهم شوند.