افزایش 8 درصدی صادرات از گمرک کرمانشاه-خبرگزاری مهر ایران و جهانبختیار رحمانی پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال 649 میلیون و 851 هزار و 516 دلار کالا به ارزش یک میلیون و 543 هزار و 118 تن کالا از گمرکات استان کرمانشاه صادر شد که این مبلغ در آن جا وجود دارد. . در مدت مشابه سال 1400، هشت درصد از نظر ارزش افزایش یافته است.

وی با اشاره به سهم صادرات هر مرز در استان کرمانشاه افزود: گمرک پرویزخان با صادرات 211 میلیون و 878 هزار و 49 دلاری به ارزش 472 هزار و 926 تن در سه ماهه نخست امسال بیشترین سهم صادرات استان را به خود اختصاص داد. و كرمانشاه و سبك خسروي را هم داد سومار آنها در جایگاه بعدی قرار دارند.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: عمده کالاهای صادراتی از گمرک کرمانشاه شامل میلگرد و فولاد، کاشی و سرامیک، میوه و تره بار، سنگ ساختمانی، محصولات نهایی در شیر، انواع محصولات پلاستیکی، ظروف است. سر وقت مصرف است.

رحمانی پور با اشاره به کاهش واردات کالا از گمرک کرمانشاه گفت: واردات کالا از گمرکات در سه ماهه نخست امسال ۶۴ درصد در استان کرمانشاه کاهش یافته است. نسبت به مدت مشابه سال گذشته.

وی با ارائه آمار سه ماهه واردات از عوارض گمرکی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در مجموع 10 میلیون و 877 هزار و 939 دلار کالا به وزن 2 هزار و 940 تن از طریق گمرک کرمانشاه و پرویزخان وارد کشور شد که با هم مقایسه شدند. به دوره سال گذشته قبلا کاهش یافته است.

رحمانی پور عمده کالاهای وارداتی از گمرکات استان کرمانشاه را برشمرد و ادامه داد: سرب آلومینیوم، اولیه نوسازیقطعات ماشین برچسب زنیتجهیزات تولیدی یکی از کالاهای وارداتی است که در سه ماه اخیر از مرز استان کرمانشاه عبور کرده است.