افزایش 6.5 درصدی بیمه در فارس/آمار تامین اجتماعی واقعی است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم کشاورز بعدازظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران از سلسله نشست های مسئولان مسئول اظهار داشت: در دولت جدید اتفاق نادری است که در 20 سال گذشته رخ نداده است.

وی افزود: مثل یکی از اشاره گرها چیز واقعی حداقل دستمزد مورد نیاز 57 درصد و دستمزد بازنشستگان 30 درصد افزایش یافت.

وی درباره افتتاح شعب جدید این سازمان در استان ها گفت: سال گذشته شعبه در جنوب غرب شیراز، شعبه در شهرستان صدرا و شعبه یک در شهرستان افتتاح شد. یک دایره کشیده اضافه شدن اداره کل تامین اجتماعی فارس و اداره شهرستان گراش همچنین طبق برنامه در حال حاضر 38 شعبه، 13 واسطه و 6 شعبه اقماری داریم.

کشاورز با بیان اینکه یکی از بزرگترین صندوق های بازنشستگی کشوری با جمعیت 45 میلیون نفری را داریم، تصریح کرد: 240 هزار مستمری بگیر داریم و با این جمعیت 20 تا 30 مستمری پرداخت می شود. م هر ماه در فارس واریز می شود به 1400 میلیارد تومان می رسد و این رقم نسبت به بودجه کل استان حائز اهمیت است.

این مسئول از توسعه خدمات غیر حضوری و تاثیر آن در کاهش ارتباطات حضوری آگاه است. بابا وی گفت: با راه اندازی سرویس آفلاین و ارائه 40 سرویس شاهد 9 میلیون تخفیف بودیم. معرفی اپلیکیشن تامین اجتماعی من که سال گذشته ساخته شد و از طریق تلفن همراه به مردم خدمات ارائه می کند انقلابی در این زمینه بود و تامین اجتماعی را در این زمینه پیشتاز کرد.

4500 زن خانه دار در فارس بیمه شده اند

وی با بیان اینکه 4 هزار و 500 زن بیمه شده اند، تصریح کرد: مستمری کودکان. خودشه نیز رسید. همچنین زنی که همسر بیمه است پرداخت کننده همچنین می توانند از بیمه خانه دار بهره مند شوند. این زنان پس از بازنشستگی می توانند از مزایای بیمه زنان خانه دار و بیمه همسر بهره مند شوند.

کشاورز در ادامه این نشست اعلام کرد: برای اولین بار در این دولت بیمه دانشجویی فعال شده و دانشجویان می توانند با کمترین هزینه حق بیمه خود را پرداخت کنند تا پس از پایان کار جزو سوابق آنها لحاظ شود. از زمان اعلام این خبر هزار دانشجو پذیرفته و تعهد کرده اند. البته قانون بیمه دانشجویی صرفا جنبه ذهنی دارد و امکان خرید بیمه دانشجویی وجود ندارد.

این مسئول افزود: در سال گذشته 6.5 درصد افزایش تعداد بیمه شدگان و از سوی دیگر تعداد بیمه شدگان نیز کاهش یافته است، بیکاری که نشان از بهبود اشتغال در منطقه دارد. فارس.

کشاورز در پاسخ به خبرنگار مهر درباره شرایط سخت برقراری بیمه بیکاری و تهیه گزارش از کارگرانی که به دلیل فرار از بیمه یا عدم موفقیت کاربران و نبود مستندات کافی نمی توانند از بیمه بیکاری استفاده کنند و این کاهش نمی تواند نشان دهنده بهبود باشد. درباره وضعیت اشتغال گفت: از هزاران نفری که بیمه بیکاری گرفتند، 2 هزار نفر اعلام کردند که کار پیدا کرده ایم. این ماهیت شرکت را نشان می دهد.

وی در ادامه بیان کرد: نوع قرارداد برای بیمه بیکاری جواب نمی دهد و ایرادی ندارد که قرارداد به گونه ای اصلاح شود که کارگران مشمول بیمه بیکاری نباشند مثلا آهن پستی وجود داشته است. چهار صدها نفر را استخدام کرد. حضور ما در حال افزایش است. این یک آمار واقعی است.

40 درصد پوشش بیمه ای در استان فارس

وی فرار از بیمه را یکی از معضلات استان دانست و گفت: فرار بیمه ای در استان فارس و شهرستان شیراز حدود 40 درصد است و این مشکل به ویژه در تجارت است. ما حدود 87 هزار اتحادیه داریم که تنها 60 درصد آنها واجد شرایط تامین اجتماعی هستند. البته با وضع ماده 148 قانون کار کارگران می توانند برای احقاق حقوق خود به اداره کار مراجعه کنند. فقط توافق الزامی نیست، اما پرداخت مستمر ممکن است یک الزام برای سازمان باشد.

پاسخ به سوالات خبرنگاران حوزه پزشکی از جمله دلایل کاهش داروهای تحت پوشش بیمه و محدود بودن دوره پزشکی الکترونیک و قطعی مکرر سامانه که دو مشکل برای بیمار ایجاد کرده است و میزان از بیمه نارسایی، دکتر شجاعت معاون درمان سازمان تامین اجتماعی مهمان را به بیمارستان معرفی کرد.

وی ادامه داد: البته متاسفم می دانم که مطالبات بیمارستان ها از 4 ماه تا دو ماه به تاخیر افتاده است و در برخی از بیمارستان ها برای کاهش مطالبات آنها پاکسازی انجام داده ایم، اگرچه بیشترین پول را در فارس داشتیم و حق بیمه بیمه نامه را پرداخت کردیم. . . به همین دلیل است که بیمارستان‌های خصوصی قرارداد شایستگی را با بیمه‌های اجتماعی دوباره تحمیل کرده‌اند.

وی تصریح کرد: تمامی خدمات سازمان در زمینه درمان سوء تغذیه است مانند به صورت رایگان داده می شود.

این مقام مسئول ادامه داد: 50 درصد بیمه در استان داریم که درصدد افزایش آن هستیم، مردم می توانند این تخلف را از طریق سرویس الکترونیکی ناشناس گزارش کنند تا کارشناس بازپرسی.

ادعای ۲ میلیارد تومان رفاه اجتماعی فارس

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی فارس خاطرنشان کرد: در تامین منابع با مشکل مواجه شده ایم، 2 میلیارد مطالبات داریم که می خواهیم آن را برآورده کنیم، بیشترین مطالبات تامین اجتماعی در فارس از مخابرات راه دور است که نزدیک به 50 است. میلیارد تومان به دلیل بازنشستگی پیش از موعد این انجمن پیمانکاران شهرداری، دانشگاه آزاد و برخی ارگان های دولتی است، اما بیشتر مطالبات ما از بخش خصوصی است. سکو.

وی در خصوص سوال مطبوعات در مورد بیمه کارگران ساختمانی نیز توضیح داد: متاسفانه در چند سال اخیر قوانینی را تصویب کردند که عواقب مالی آن را در نظر نگرفتند و باعث بدهی دولت در رفاه اجتماعی شد. بافنده داشتن همین مشکل البته در باره بیمه فرش بافنده کسانی که بر اساس طبقه بندی دهک کارفرما ندارند در صورت قرار گرفتن در 4 دهک اول می توانند از معافیت استفاده کنند.

کشاورز پس از توضیح مختصری از سوی نمایندگان در خصوص الزامات بیمه ای برای کارهای سخت و پرخطر از جمله کار خبرنگاران به اصحاب رسانه در خصوص بیمه خبرنگاران و مشکلات بی شمار قول داد که به زودی جلسه ویژه ای در این خصوص تشکیل خواهد شد. احترام و مشکلات خبرنگاران در حوزه بیمه باید رسیدگی شود.