افزایش همبستگی بین دو کشور توسط مقامات عراق و ایران – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمد سعیدی بعدازظهر پنج شنبه در دیدار با تنی چند از علما و اساتید حوزه علمیه نجف اشرف، با بیان اینکه این حوزه در طول تاریخ دارای سابقه درخشانی است، اظهار داشت: پس از سقوط نظام. بعثیستا در عراق پیشرفت های خوبی در حوزه علمیه نجف حاصل شده است.

تولیت حضرت معصومه(س)ج) دولت اعلام کرد بعثیستا عراق کارهایی انجام داده تا مردم عراق را در مقابل مردم ایران قرار دهد، اما پس از سقوط صدام، به همت مقامات عراق و ایران، همبستگی مردم هر روز در هر دو کشور افزایش یافته است.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه تاریخ شیعه همواره انقلاب ها و تحولات زیادی را در خون خود رقم زده است، افزود: قیام سیدالشهدا(ع)ع) برای دفاع از دین، مصداق بارز تأثیر خون در ایجاد انقلاب است.

وی ادامه داد: خون شهدا در عراق و ایران به ویژه شهیدان سردار سلیمانی و ابومهدی. مهندس او کمک زیادی به استقرار انقلاب اسلامی و حفظ کرامت مردم عراق کرد.

تولیت حضرت معصومه(س)ج) وی افزود: رهبری امروز مردم عراق رسالتی است که بر عهده حوزویان و علمای این کشور است. به امید ارتباط علمی علمای ایرانی و عراقی و این و تونگا روزانه افزایش دهید.