افزایش تعداد مبتلایان به کرونا / هفتمین ماموریت در گلستان آغاز شد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سعید گل فیروزی شامگاه یکشنبه در حاشیه نشست خبری با خبرنگاران درباره آخرین وضعیت کرونا در گلستان اظهار داشت: آمار افزایش یافته است، بیماران کرونا از دو هفته پیش شروع شده و این نشان دهنده آغاز هفتمین پیک کرونا است.

سرپرست دانشگاه گلستان در ادامه درباره علوم پزشکی توضیح داد: مرکز دانشگاهی کرونا با حضور هیات رئیسه رشد این بیماری را تجربه کرده است و تمامی بیمارستان های استان در حال حاضر مستقر هستند.

وی با تایید نوبت چهارم این واکسن، افزود: برای کنترل هفتمین پیک کرونا، لازم است برای افراد بالای 18 سال که 6 ماه از آخرین واکسن زده اند، دوز یادآور تزریق شود.

گل فیروزی در خصوص گسترش مراکز واکسیناسیون گفت: هم اکنون تمامی مراکز استان فعال هستند و با افزایش مراجعه کنندگان، مراکز واکسیناسیون نیز افزایش می یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان در ادامه این نشست گفت: چهارمین نوبت واکسن طی هفته گذشته تزریق شده و تا به امروز روزانه چهار هزار دوز واکسن در استان تزریق می شود.

وی همچنین بر رعایت پروتکل های محرومیت اجتماعی و بهداشتی تاکید کرد و گفت محدودیت هایی را بر اساس رنگ شهر اعمال خواهد کرد.

گل فیروزی همچنین اعلام کرد: تیم های بهداشتی در ادارات، پاسگاه ها و مراکز ملاقات واکسیناسیون پرجمعیت مستقر هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان وضعیت واکسیناسیون را در بسیاری از شهرهای استان مناسب نیست و گفت: همکاران ما در ساعاتی و با حضور در شهرستان در حال نهایی کردن روند واکسیناسیون جمعیت در استان هستند. و شهرستان های استان.

وی در پایان با بیان اهمیت واکسیناسیون در کنترل بیماری عروق کرونر گفت: ثباتی که امروز داریم ناشی از واکسیناسیون است و امیدوارم با همت مردم استان برای تکمیل فرآیند واکسیناسیون و پیگیری اقدامات پیشگیرانه تلاش کنیم. پروتکل های پزشکی با خیال راحت از اوج هفتم عبور خواهند کرد. .

گفتنی است، امروز شنبه 26 تیرماه تعداد بیماران بستری در بیمارستان گلستان 197 نفر اعلام شد که نسبت به روز گذشته 33 نفر افزایش داشت.