افزایش تعداد مبادلات تابستانی به خدمات ارزی و فرابورس بستگی دارد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانیبه گزارش خبرنگار مهر، آخرین دوشنبه سال جاری؛ بورس اوراق بهادار تهران و OTC ایران تغییر اقلیم جدیدی را منتشر کرده است، زیرا همه علائم تجاری ذکر شده در این بازارها، از جمله مارک های بازار و بازارهای اصلی، در بالاترین و پایین ترین سطح به 6 درصد خوب و بد رسیده است.

این تغییرات پس از بررسی پیشنهاد بورسیه توسط هیات مدیره انجمن بورس و با استناد به ماده 213 این مصوبه صورت گرفت. کار انجام معاملات در بورس اوراق بهادار تهران و همچنین گزارش تحلیلی مرکز تحقیقات، توسعه و مطالعات اسلامی کانون بورس که هدف آن افزایش کارایی و نقدینگی در بازار سهام.

اقدامات یک موسسه مالی، متناسب با فضای بازار و فرآیند مذاکره، نوسان قیمت سهام. مطابق با در مجموع در هر فصل از سال به تدریج یک درصد افزایش دهید. این به 10 درصد می رسد مطابق با در همه بازارها تقارن اعمال کنید.

اکنون در حدود ابتدای سه ماهه دوم سال جاری و فرا رسیدن تابستان 1401، دامنه تغییرات قیمت سهام بین بورس و اوراق بهادار در نوسان است. OTC این موضوع دوباره در میان فروشندگان بازار مشهود است.

محسن خدابخش نایب رئیس هیئت مدیره سازمان بورس در گفتگو با خبرنگار مهر درباره زمان تعدیل نوسانات قیمت سهام در دفتر بورس و OTC وی گفت: این موضوع در جلسه هیات مدیره بانک مرکزی و سازمان اوراق بهادار در تیرماه بررسی و درباره تاثیر آن بر بازارهای مالی تصمیم گیری خواهد شد. گیر خواهد بود. “

وی افزود: پیشنهاد تغییر نوسانات قیمت سهام در فصل تابستان و تاثیر رشد و کاهش این شکاف به 7 درصد باید از سوی بورس ارائه شود. OTC ارسال و به هیئت مدیره انجمن بورس ارائه شد تا انجمن بورس بتواند پیشنهادات موجود را بررسی و تصمیم گیری کند. گیر به تدریج

به گزارش مهر، بیش از یک دهه و نیم است که تعداد نوسانات قیمت سهام در بورس تهران و پس از آن OTC برای تمامی برندهای موجود در بازار دو رکن اصلی بازار سرمایه ایران برابر با ++-5 درصد است.

افزایش تورم قبل از تصویب قانون جدید بورس در 1 دسامبر 2005 همواره در مرکز تصمیمات تنظیم کننده بازار بوده و تا به امروز ادامه دارد.

این در حالی است که افزایش سریع تورم سالانه در اقتصاد ایران و نوسانات ارزی در سال‌های اخیر به تلاطم‌های مختلفی در بازار منجر شده است.

در اوایل دهه 1980، نوسان قیمت سهام در شرکت هایی که با بالاترین و کمترین قیمت ها پذیرفته شده بودند به 2 درصد رسید، اما در سال 1984 به 3 درصد افزایش یافت.

روند افزایش تغییرات اقلیمی پس از سال 84 و کاهش قیمت سهام پس از انتخابات ریاست جمهوری افزایش یافته و در نیمه دوم این دهه شاهد تغییر نوسان قیمت سهام به 3.5، 4، 4.5 و 5 درصد هستیم.

نرخ نوسان 5 درصدی در بورس اوراق بهادار تهران سالهاست که برقرار است. حدود دو سال پیش با شهادت سردار سلیمانی تعداد نوسانات قیمت نفت از 18 آذرماه 1388 به 2 درصد محدود شد اما از 22 دی ماه همان سال شروع شد که به 5 درصد از تعداد نوسانات متقارن بازگشت. . تعداد نوسانات قیمت سهام تنها یک بار در طول دوره توضیح داده شده در بالا تغییر می کند مطابق با متقارن می شود.

بررسی ها نشان می دهد در سال 84 و برای جلوگیری از افت شدید شاخص بورس پس از انتخابات ریاست جمهوری نهم، نوسان قیمت برخی از سهام به 12.5 درصد و منفی 2 درصد تغییر کرد. اما در آن زمان پس از چند روز سربالایی صف سنگینی برای فروش قطعات شرکت ایجاد شد که از هرج و مرج جلوگیری کرد. در دسترس نیست تقارن و نوسانات حجم، اساس فروش یک شرکت شده است.

سرانجام با استقبال مردمی از دعوت دولت روحانی برای حضور در مبادلات ارزی و تحمیل ضررهای هنگفتی که منجر به استعفای حسن قالیباف اصل رئیس وقت بازارهای مالی شد، مشکل نوسانات نامتقارن برای بازسازی بورس 1399 نوشته محمدعلی دهقنده‌نوی، رئیس وقت سازمان بورس، تعداد نوسانات قیمت نفت از 6 درصد خوب به 2 درصد تغییر یافت.

او گفت: “قوانین جدید اعمال می شود زیرا سرمایه گذاران فرصت بیشتری برای بررسی و تجزیه و تحلیل وضعیت مالی خود دارند.”

در نهایت تصمیم رئیس سابق انجمن معاملات چندان دوام نیاورد که تجربه در دهه 80 با شکست مواجه شد و با تشدید صف های معاملات سهام و افزایش نارضایتی ها مجدداً اعداد اعمال شد.تغییرات تقارن 5 درصد است.