افتادگی سینه و سرم محکم کننده و حجم دهنده سینه تالیکا

فرم و شکل سینه ها یکی از مهمترین ملاک های جذابیت اندام به شمار می رود. به همین خاطر همه ی خانم ها دوست دارند سینه هایی خوش فرم، سفت و بدون افتادگی داشته باشند.

اما عوامل بسیاری از جمله افزایش سن، بارداری، شیردهی و… سبب افتادگی سینه ها و تغییر شکل آنها می شود.

در این مقاله به بررسی دلایل افتادگی سینه پرداخته و یکی از محصولات موثر در این زمینه یعنی سرم محکم کننده و حجم دهنده سینه تالیکا معرفی شده است. (جهت مشاهده و خرید کلیک کنید.) 

در انتهای مقاله نیز سعی شده با توجه به جمع بندی نظر مصرف کنندگان این محصول، نقد جامعی درباره ی آن ارائه شود.

افتادگی سینه مسئله ای تقریبا فراگیر است که اکثریت خانم ها را درگیر می کند، بنابراین مطالعه ی این مقاله به همه ی خانم ها توصیه می شود. در ادامه با اویرو همراه باشید…

 

 

سینه ها از مقادیر گوناگونی بافت چرب تشکیل شده اند که به آنها فرم داده و سبب حجم دهی آنها می شود؛ سینه ها بوسیله ی رباط های کوپر به قفسه ی سینه متصل می شوند. بنابراین هیچگونه عضله ای آنها را حمایت نمی کند و تنها پوست است که این ارتباط را نگه می دارد. بنابراین همانطور که انتظار می رود تغییرات حجم و وزن باعث ساییدگی پوست، از دست رفتن قوام و الاستیسیته ی پوست، و در نهایت تخریب حالت منحنی سینه ها و اصطلاحا آویزان شدن آنها می شود.

رباط یا لیگامان، نوار بافتی محکم، قابل انعطاف و باودامی است که مفاصل را کنار یکدیگر نگه می دارد، استخوان ها و غضروف ها را متصل می کند یا قسمت خاصی از بدن را سر جای خود ثابت نگه می دارد.

لیگامان های کوپر (Cooper’s Ligaments) که لیگامان های ساسپنسوری نیز نامیده می شوند، درون ساختمان سینه قرار دارند و مانند اسکلت ساختمان، از سینه ها حمایت کرده و به آنها کمک می کنند شکل خود را حفظ کنند.

لیگامان های کوپر از میان بافت های چربی و لوبول های پستانی تا پوست امتداد دارند. این لیگامان ها در نهایت به فاسیای سینه متصل می شوند. فاسیا، بافت ضخیمی است که عضلات سینه را احاطه کرده است. (برای درک این ساختار به تصویر زیر توجه کنید.)

 

 

هر عاملی که سبب کشیدگی لیگامان های کوپر شود، منجر به تضعیف اتصالات سینه، انحنای ساختمان لیگامان ها و در نهایت افتادگی سینه می شود. بارداری و شیردهی از جمله مهمترین عوامل موثر در این امر هستند.

بارداری و شیردهی چطور لیگامان های کوپر را تحت تاثیر قرار می دهند و باعث افتادگی سینه می شوند؟

در طول دوران بارداری، همانطور که اندازه ی رحم به منظور فراهم آوردن محیطی مناسب برای اقامت جنین بزرگ می شود، سینه ها نیز می بایست برای ساخت شیر آماده شوند. در دوران بارداری و شیردهی غدد تولید شیر فعال می شوند و با تحریک هورمونی ایجاد شده در این دوران اندازه سینه ها بزرگتر شده و حجم و تراکم آنها افزایش می یابد. بطوریکه اندازه سینه ی بسیاری از خانم ها در پایان بارداری به سه برابر اندازه ی طبیعی خود می رسد.

(با دقت در تصویر متوجه ارتباط تغییر اندازه غدد و لیگامان های کوپر می شوید.)

با تغییر اندازه ی غدد تولید شیر، لیگامان های کوپر کشیده شده و دچار انحناء و خمیدگی می شوند. تغییر شکل لیگامان های کوپر در نهایت، روی اتصالات و کارایی آنها اثر گذاشته و سبب افتادگی سینه ها می شود. بسیاری از افراد، شیردهی را عامل اصلی این امر می پندارند؛ اما باید بدانید، حتی اگر شیر ندهید هم افزایش سایز و وزن سینه ها در دوران بارداری، به لیگامان های سینه فشار وارد کرده و باعث کشیدگی آنها می شود.

از جمله فاکتورهای موثر fv روی میزان افتادگی لیگامان های کوپر در اثر بارداری و شیردهی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

* تعداد دفعات بارداری: از آنجائی که سینه ها با هر بارداری، رشد می کنند، با افزایش تعداد دفعات بارداری، احتمال کشیدگی و انحنای لیگمان های کوپر افزایش می یابد.

* مقدار افزایش وزن در طول دوران بارداری: افزایش بیش از حد وزن، می تواند تمامیت ساختاری لیگامان های کوپر را تحت تاثیر قرار دهد.

* میزان شیر در سینه های مادر: وقتی، سینه ها پر از شیر باشند، بسیار بزرگ و سنگین می شوند. بدین ترتیب لیگامان های کوپر تحت فشار بیشتری قرار گرفته و احتمال کشیدگی آنها افزایش می یابد.

سایر عوامل موثر در افتادگی سینه

با دانستن ارتباط میان بارداری، شیردهی، لیگامان های کوپر و افتادگی سینه، بسیاری از افراد می پندارند تنها علت شل شدن و آویزان شدن سینه ها بارداری است.

اما بد نیست بدانید، حتی اگر هرگز باردار نشده اید یا مادر شدن را تجربه نکرده اید، باز هم احتمال کشیدگی لیگامان های کوپر و افتادگی و تغییر شکل سینه ها وجود دارد. چراکه عوامل دیگری نیز در حفاظت از لیگمان های کوپر و تعیین شکل سینه ها نقش دارند. مهمترین این عوامل عبارت اند از:

* سن

* تغییرات وزن (بخصوص افزایش وزن)

* سیگار کشیدن

* ژنتیک

* شاخص توده ی بدنی بالا (BMI)

آیا می توان لیگامان های کوپر را ترمیم و بازسازی کرد؟

ترمیم یا جایگزینی لیگامان های کوپر میسر نیست. در واقع زمانی که لیگامان ها کشیده شوند و سینه ها شروع به تغییر شکل و افتادگی بدهند، هیچ راهی وجود ندارد که جلوی این روند را بگیرد.

حتی با جراحی نیز نمی توان لیگامان های کوپر را بازسازی کرد تا بتوانند مثل سابق سینه ها را دوباره سفت نگه دارند. با این حال عمل های جراحی در بهبود شکل سینه ها موثر هستند.

اگر از افتادگی و تغییر شکل سینه های خود ناراضی هستید می توانید برای جراحی زیبایی از یک متخصص کمک بخواهید. بسیاری از خانم ها بعد از بارداری و شیردهی لیفت سینه یا ایمپلنت سینه (یا ترکیبی از هر دو) را انجام می دهند.

آیا می توان جلوی کشیده شدن لیگامان های کوپر و افتادگی سینه را گرفت؟

نمی توان مانع کشیدگی لیگامان های کوپر شد، اما می توان این روند طبیعی را به تعویق انداخت و شکل سینه ها را به مدت طولانی تری حفظ نمود.

چند توصیه:

* از سوتین های مناسب استفاده کنید؛ یک سوتین خوب، در برابر نیروی گرانش زمین مقاومت کرده و از لیگامان های کوپر، پشتیبانی می کند تا بتوانند وزن سینه ها را تحمل کنند. البته در طول شب (به دلیل اینکه دراز می کشید و خبری از اثر جاذبه روی سینه ها نیست) می توانید از سوتین های راحت استفاده کنید.

* هنگام ورزش و فعالیت های سنگین، از سوتین های حمایتی (محکم) استفاده کنید. بخصوص اگر سینه های شما بزرگ هستند.

* فراموش نکنید هدف شما، حمایت از سینه هاست نه محدود کردن آنها؛ بنابراین نمی بایست سینه هایتان را ببندید یا لباس زیری انتخاب کنید که خیلی تنگ است. فشار زیاد به بافت سینه ها می تواند منجر به مشکلات دیگری نظیر انسداد مجاری شیردهی یا ماستیت (عفونت سینه) شود.

* همانطور که به منظور پیشگیری از چروک از محصولات مخصوص استفاده می کنید، به منظور پیشگیری از افتادگی سینه نیز می بایست بصورت دوره ای از محصولات تخصصی در این امر کمک بگیرید. به عنوان یکی از پرطرفدارترین محصولات موثر در این زمینه می توان سرم محکم کننده و حجم دهنده سینه تالیکا را نام برد.

این محصول علاوه بر پیشگیری از افتادگی سینه، در افزایش حجم و زیبایی فرم سینه ها نیز موثر عمل می کند.

معرفی سرم محکم کننده و حجم دهنده سینه تالیکا

سرم محکم کننده و حجم دهنده سینه تالیکا، یک راه حل زیبایی همه جانبه است که با فرمولاسیونی انقلابی و کاملا طبیعی با الهام از یک درمان هندی سنتی، موجب افزایش سایز سینه ها می شود.

این سرم، اولین محصول کازمتیک شناخته شده برای افزایش حجم سینه هاست که همزمان باعث لیفت سینه و بهبود قوام و سفتی آن نیز می شود. بعلاوه قادر است فرم سینه ها را بهبود بخشد.

سرم محکم کننده و حجم دهنده سینه تالیکا هیچگونه عارضه جانبی خاصی برای مصرف کننده به همراه نخواهد داشت.

 

سرم محکم کننده و حجم دهنده سینه تالیکا برای چه کسانی مناسب است؟

* افرادی که سایز سینه ی آنها در اثر افزایش سن یا رژیم غذایی نادرست کاهش یافته است و یا دچار افتادگی شده است.

* افرادی که پس از اتمام دوره ی شیردهی متوجه افتادگی سینه های خود می شوند.

* خانم هایی که دوست دارند سینه هایی بزرگ تر و خوش فرم تر داشته باشند.

این محصول برای افراد زیر 18 سال و خانم های باردار و شیرده ممنوعیت مصرف دارد.

 

خواص و ویژگی های سرم محکم کننده و حجم دهنده سینه تالیکا

* ذخیره هدفمند تری گلیسیرید و در نتیجه افزایش حجم سینه ها

* جلوگیری از افتادگی بافت و بهبود قوام سینه

* تصحیح فرم و شکل سینه ها

* تقویت اتصالات لیگامان های کوپر

* افزایش دهنده ملموس حالت کشسان پوست سینه

* تائید شده توسط متخصصان پوست

* فاقد هورمون، پارابن و ترکیبات شبه استروژن و استروژن های گیاهی

نتایج مطالعات بالینی سرم محکم کننده و حجم دهنده سینه تالیکا

“اثرگذاری محصول براساس ویژگی های فردی ممکن است متفاوت باشد.”

سرم محکم کننده و حجم دهنده سینه تالیکا بر روی افزایش سایز، قوام و سفتی و لیفت سینه موثر است؛ نتایج به دست آمده از این ادعا:

افزایش سایز*: افزایش حجم هر سینه تا 24.8 سانتی متر مکعب (معادل دو قاشق غذاخوری)

* براساس آزمایش های انجام شده روی 18 داوطلب پس از 84 روز

افزایش قوام و سفتی پوست سینه**: افزایش خاصیت ارتجاعی پوست بیش از 19.5%

لیفت سینه ها**: کاهش چروک ها تا 29.5%

** براساس آزمایش های انجام شده روی 20 داوطلب پس از 28 روز

روش مصرف سرم محکم کننده و حجم دهنده سینه تالیکا

یک بطری از محصول برای 6 هفته مصرف مکفی است. برای افزایش اثربخشی بهتر است مصرف محصول بصورت دوره ای تجدید شود.

سرم سینه می بایست بطور روزانه (صبح و عصر) روی سینه ها استفاده شود.

2 پمپ از محصول را فشار دهید، تا مقدار مورد نیاز از فلوئید خارج شود.

از پایه ی سینه به سمت بالا با 8 حرکت گسترده ماساژ دهید و به سمت گردن حرکت کنید.

* بدون نیاز به آبکشی

 

ترکیبات و مواد موثره سرم محکم کننده و حجم دهنده سینه تالیکا

89% ترکیبات بکار رفته در این محصول منشاء طبیعی دارند.

لیستی که در ادامه مشاهده می فرمایید، حاصل بررسی جزء به جزء ترکیبات سرم محکم کننده و حجم دهنده ی تالیکا است. لذا ممکن است به تمامی ترکیبات اشاره نشده باشد.

* commiphora mukul resin extract یا Guggul:

این ترکیب، مشتق رزین گیاه خاردار کوچک هندی به نام Commiphora mukul و در واقع صمغ آن است؛ عملکرد نرم کنندگی گوگول علت اصلی ورود آن به ترکیبات محصولات مراقبتی پوستی است. گوگول نیز همانند سایر ترکیبات گیاهی استفاده شده در محصولات پوستی ایمن و بی خطر است. از رزین گوگول مدت هاست در طب سنتی آیورودا بهره برداری می شود. (آیورودا علمی باستانی است که مرکز آن در هند قرار داشته و امروزه در بسیاری از کشورهای دیگر نیز مورد توجه قرار گرفته است. در آیورودا برای درمان بیماران از گیاهان طبی، ماساژ و حرکات یوگا کمک گرفته می شود.)

در سرم محکم کننده و حجم دهنده سینه تالیکا، گوگول در ذخیره سازی تری گلیسیرید که منجر به افزایش حجم سینه ها می شود، موثر عمل می کند. بعلاوه پپتیدهای طبیعی این ترکیب سبب تقویت، استحکام و یکنواختی رنگ پوست سینه ها می شوند.

* garcinia mangostana:

ترگیل یا منگوستین با نام علمی گارسینی انبه ای، یک بوته ی همیشه سبز است که در آسیای جنوب شرقی (مالزی، اندونزی، هند و تایلند) می روید. ساکنین این مناطق، منگوستین را ملکه میوه ها می نامند. در طب سنتی از ترگیل به عنوان یک ترکیب پرخاصیت بهره برداری می شود. از جمله مهمترین خواص این ترکیب در سرم محکم کننده و حجم دهنده سینه تالیکا می توان به تسریع جریان خون اشاره کرد که سبب افزایش جذب سایر ترکیبات این محصول می شود.

* chlorphenesin:

کلروفنزین ترکیبی دارویی موثر در درمان عفونت های قارچی تنه، ران و کشاله ی پا است. به نظر می رسد حضور این ماده در ترکیبات سرم محکم کننده و حجم دهنده سینه تالیکا، جلوگیری از عرق سوز شدن سینه ها باشد.

* chlorella vulgaris:

کلرلا ولگاریس نوعی جلبک سبز تک سلولی غنی از پروتنین و مواد معدنی است. پروتئین لوپوس آلبوس موجود در جلبک کلرلا ولگاریس موجب افزایش حجم و تحریک رشد سینه ها می شود. همچنین به عنوان دیگر خواص مهم جلبک ها می توان به توانایی آنها در مبارزه با چروک ها و خطوط ریز اطراف خط گردن و سفت کردن بافت قفسه سینه اشاره کرد که منجر به حمایت از بافت سینه و جلوگیری از افتادگی آن می شود.

* pyrus cydonia seed extract:

عصاره دانه ی پایروس سیدونیا (تخم درخت به) قادر هستند مقادیر زیادی آب را جذب خود کنند. مصرف این ترکیب در محصولات زیبایی سبب افزایش طراوت، شادابی، سفتی و حجم دهی پوست می شود.

* limonene:

لیمونین یک هیدروکربن مایع بی رنگ با رایحه ای شبیه به لیمو است که در روغن لیمو، روغن پرتقال، و سایر روغن های مشابه یافت می شود. این ترکیب قادر به شکستن ماده ی پیش زمینه ای سرطان سینه و پوست است. چراکه تولید سلول های ایمنی سرکوب کننده ی سرطان را تحریک می کند.

 

مزایا و معایب سرم محکم کننده و حجم دهنده سینه تالیکا

“نقد درج شده براساس جمع بندی نظرات مصرف کنندگان این محصول درج شده است، ممکن است نتایج در خصوص افراد مختلف براساس سلیقه و ویژگی های شخصی متفاوت باشد.”

براساس ادعاهای کمپانی، این محصول بسیار هوشمند و جذاب به نظر می رسد. اما آیا واقعا ارزش خرید دارد؟

بطری بسته بندی سرم تالیکا بسیار شیک و مدرن است، اما عملکرد پمپ سطحی است و هر بار فقط مقدار بسیار کمی از محصول از آن خارج می شود. بطوریکه افراد دارای سینه های بزرگ می بایست چندین بار سرم را فشار دهند تا مقدار مورد نیاز از آن خارج شود. مراقب باشید هرگز پمپ را باز نکنید، چراکه ممکن است به راحتی شل شود.

یکی از ویژگی های خوب محصول، آن است که بطری داخلی محصول بالا کشیده می شود، بدین ترتیب به راحتی متوجه می شوید چه مقدار از سرم خود را مصرف کرده اید.

براساس مطالعات بالینی، این محصول ظرف 28 روز ظاهر سینه را تغییر داده و سینه های حجیم، سفت و لیفت شده و نرم به ارمغان می آورد. راز این عملکرد را باید در خواص ترکیب گوگول طب آیورودا جستجو کرد.

روش استفاده از سرم تالیکا بسیار آسان است. بافت محصول بسیار سبک و جذب آن سریع است و هیچگونه حس چسبندگی ایجاد نمی کند. از دیگر مزایای این محصول می توان به قدرت رطوبت رسانی بالا و رایحه ی دلپذیری آن اشاره کرد.

در خصوص میزان اثرگذاری سرم تالیکا، متاسفانه نظرات بسیار متفاوت هستند، بطوریکه نمی توان یک قانون کلی وضع کرد.

به نظر می رسد علت این امر در انتخاب آگاهانه محصول براساس توقعات و نیازهای مصرف کنندگان است. به همین خاطر توصیه می شود پیش از خرید این محصول در خصوص اطمینان از اینکه آیا محصول مناسب شما هست یا نه با یک کارشناس حرفه ای مشورت کنید.

 

 

جهت انتخاب محصول مناسب با توجه به نوع پوست خود و نیاز های آن، با مشاورین پوست اویرو در ارتباط باشید. 

 برای تماس کلیک نمایید: ۴۱۷۰۲ ( ۰۲۱)  

اویرو، همه چیز درباره زیبایی شما.

۱ » ۲ » ۳ » ۴ » ۵ به این مقاله امتیاز میدم !

[کل: 4 میانگین: 3.5]

دیدگاهتان را بنویسید