اعلام وضعیت قرمز و هشدار دهنده در پایتخت اوکراین – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، هشدار حمله هوایی برای دومین بار در کیف صادر شد و مقامات دولتی از همه شهروندان خواستند فوراً از پناهگاه های شهری خارج شوند.

شهرداری کیف گفت که این دومین هشداری است که در یک روز در کیف صادر می شود.

مقامات اوکراینی چند تا یک ساعت قبل، کودکان سه بار زنگ هشدار حمله هوایی را در کیف به صدا درآوردند.

هشدار حمله هوایی نیز در منطقه اودسا SY نیکولایف همچنین اعلام شد و برخی منابع گفتند است اما صدای انفجار در منطقه اودسا قبلا شنیده شده است

روز دوشنبه شاهدان گفتند که یک سری حملات هوایی دوباره در شهر کیف، پایتخت اوکراین به صدا درآمد و حداقل دو انفجار شدید همزمان شنیده شد. “ویتالی کلیچکو“شهردار کیف، انفجار در این منطقه رخ داده است شوچنکو آن را در مرکز شهر تایید کردند و کاربران شبکه های اجتماعی اوکراینی نیز عکس هایی از این حادثه منتشر کردند. به گفته شهردار کیف، چندین ساختمان در این حملات ویران شد و رئیس راه آهن کیف نیز از وقوع انفجار در نزدیکی ایستگاه مرکزی شهر خبر داد.

و همچنین «آن در یرماکرئیس دفتر رئیس جمهور اوکراین اعلام کرد که پایتخت این کشور هدف حمله بوده است پهپاد این کشور خودش را می کشد و به سیستم های دفاع هوایی بیشتری نیاز دارد. مقامات محلی نیز از حملات راکتی و وجود آتش سوزی های شدید در ساختمان ها و برق در شهر هستند. دنیپروپتروفسک در مرکز اوکراین گزارش شده است.

رسانه اوکراینی “کیف ایندیپندنت” اعلام کرد روز دوشنبه ارتش روسیه حداقل 4 بار با پهپاد بمب افکن های شهید 136 زیرساخت های شهر کیف را هدف قرار دادند.

روسیه از دوشنبه گذشته حملات موشکی تلافی جویانه ای را به خاک اوکراین انجام داده و زیرساخت های این کشور را هدف قرار داده است.

ارتش روسیه صبح دوشنبه یک حمله موشکی گسترده به زیرساخت های اصلی اوکراین در مناطق مختلف انجام داد. حملات موشکی دو روز پس از انفجار در پل کریمه آغاز شد. رئیس جمهور و مقامات ارشد روسیه گفته اند که دولت اوکراین “حمله تروریستی به پل کریمه” را طراحی و اجرا کرده است.

در حمله سه شنبه گذشته در شهر “کیف”، “اودسا», “ونیز», “ترنوپیل.”», “کملنیتسکی», “دنپروپتروفسک“و”ژیتومیرآنها هدف حملات موشکی هستند. بر اساس گزارش رسانه های اوکراین، بیش از 10 موشک از دریای خزر به سمت شهرهای اوکراین شلیک شده است. در روزهای اخیر برخی از شهرهای اوکراین هدف حملات موشکی قرار گرفته اند پهپاد نصب شده است

مقامات اوکراینی نیز روز یکشنبه اعلام کردند که روسیه چندین موشک مافوق صوت پرتاب کرده است.کینجالبه شهر کیف و بخش غربی اوکراین.