اعلام آزادی مقتدی صدر از دست گروه های متخلف به شرع و قانون – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «مقتدی صدر» رهبر جنبش صدر عراق روز پنجشنبه از گروه های نظامی ناقض شرع و طریقت اعلام بی گناهی کرد.

بر اساس این گزارش، «صالح محمد» یکی از نزدیکان مقتدی صدر به نقل از وی گفت: من اعلام می کنم این اعمال، رفتار و رفتار ماست، حتی در رابطه ما حتی با افراد مفسد، حتی بیشتر با آنها.

در همان زمان این گروه ها را در پیشگاه خداوند و مردم عراق آزاد کرد.

مقتدی صدر همچنین از همه برای اطلاع رسانی به این گروه ها از یک سو و عدم پیوستن به آنها از سوی دیگر دعوت کرد.

وی افزود: اقدامات این گروه ها خلاف شریعت خداوند و تمامی نظام های اخلاقی و اجتماعی است.

این در حالی است که جنبش صدر پیش از این مخالفت خود را با مشارکت در دولت آینده عراق اعلام کرده بود.

صالح محمد العراقی، از چهره های سرشناس نزدیک به رهبر جنبش صدر که در شبکه اجتماعی به «وزیر» و سخنگوی وی معروف است، درباره وظیفه «محمد شیعه السودانی» برای تشکیل عراق جدید توضیح داد. کابینه روز شنبه با انتشار پست در شبکه های اجتماعی

مقتدی صدر دو روز پس از انتخاب رئیس جمهور و مسئول تشکیل کابینه جدید عراق پس از یک بحران سیاسی طولانی مدت، اعلام کرد که در دولت بعدی شرکت نخواهد کرد.

صالح محمد العراقی به نقل از صدر گفت: دولت جدید عراق در صورت تشکیل، “دولتی ائتلافی خواهد بود که به خواسته های کشور پاسخ نمی دهد و قوانین دادگاه را رعایت نمی کند.” “

وی نوشت: سرکوب صدای مردم علیه بازگشت عراق به وضعیت اولیه و همچنین سرپیچی آشکار از پیشنهادات دینی و ملی صادر شده از سوی عالی ترین مقامات داخلی و خارجی.

لازم به ذکر است که پنجشنبه گذشته پارلمان عراق با انتخاب رئیس جمهور جدید، محمد شیعه السودانی را برای تشکیل کابینه جدید عراق منصوب کرد و پس از آن السودانی مذاکرات برای تشکیل دولت را آغاز کرد.