اعتصاب خلبانان آلمانی – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، انجمن خلبانان و مهندسان پرواز آلمان به همراه خلبانان خطوط هوایی آلمان. یورووینگ که یکی از شاخه هاست لوفت هانزا آنها از دوشنبه 17 اکتبر دوباره اعتصاب خواهند کرد.

خلبانان روز جمعه بیانیه ای صادر کردند و گفتند: پیشنهاد جدید یورووینگز یک قرارداد جمعی برای کارگران خلبان در روز پنجشنبه کافی نبود. بنابراین مذاکرات شکست خورد و آنها اعتصاب را از 17 اکتبر 2022 در ساعت 00:00[22:00GMTتا19اکتبر23:59[22:00GMTتا19اكتبرساعت23:59اعتصابراآغازمی‌كندنآغازخواهندكرد[22:00GMThatramin’ny19Oktobra23:59[22:00GMTتا۱۹اکتبرساعت۲۳:۵۹اعتصابخودراآغازمی‌کنند

این اتحادیه با ابراز تأسف از محدودیت ها و پیامدهای عمده اعتصاب بر مسافران، ابراز امیدواری کرد که مدیریت یورووینگز برای حل اختلاف در اسرع وقت با آنها تماس بگیرید.

مارسل غرشیکی از اعضای اتحادیه خلبانان گفت: ما همچنان آماده گفتگو هستیم. آنچه اکنون به آن نیاز داریم، پیشرفتی در نحوه تنظیم بار خلبانی به روشی پایدار است.

تخمین زده می شود که زمانی که اعتصاب خلبانان در آلمان آغاز شد، حدود 30 هزار مسافر هواپیمایی یورووینگز متأثر شدن

خواسته اصلی خلبانان کاهش بار کاری خدمه از جمله محدود کردن حداکثر ساعات پرواز و افزایش زمان استراحت است.

قبل از آن اتحادیه لوکوموتیو آلمان در اعتراض به حقوق پایین دست به اعتصاب زد. در آن زمان، معترضان در آلمان خواهان افزایش 2.3 درصدی حقوق و پاداش 600 یورویی بودند که باعث آسیب جدی به برنامه روزانه قطارها شد. این اعتصاب ها در آلمان است.

این اعتصاب ها پس از مذاکره در مورد دستمزدها به ویژه افزایش دستمزدها برنامه ریزی شد و دستمزدها افزایش نیافت.

این اولین بار نیست که کارگران آلمانی اعتصاب سراسری را اعلام می کنند. چند ماه پیش، اعتصاباتی در چندین ایالت آلمان در بخش حمل و نقل عمومی علیه دستمزدها صورت گرفت و این اعتصابات منجر به اختلال در قطار و سیستم حمل و نقل آلمان شد.