اعتبار 50 میلیارد تومانی برای پروژه سامانه گرمسیری ایلام – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حسن بهرامونیا ظهر چهارشنبه در جلسه مرکز اقتصادی معاند استان که مسیر سرمایه گذاری برای توسعه و کار در استان خراب می شود، کمک کرد: اما علاوه بر تلاش مدیران برای حل مشکل تولید، سرمایه گذاران نیز باید به تعهدات قانونی خود برای تضمین رشد تجارت و تولید عمل کنند.

همینطور نگهش داشت مهم وی با بیان اینکه مدیران باید تمام تلاش خود را برای رسیدن به رشد اقتصادی 9.6 درصدی به کار گیرند، اضافه کرد: 4.6 درصد از این میزان مربوط به بهره است. وری و 5 درصد مربوط به سرمایه گذاری است.

وی افزود: رشد اقتصادی استان در چهار بخش کشاورزی 10.1 درصد، معدن 11، خدمات 7 و صنعت 10 درصد تعریف شده است.

استاندار ایلام در ادامه خطاب به مسئولان این چهار حوزه، رئیس اداره و سازمان برنامه را خطاب قرار داد. ریختن و فرماندار آگاه کردن جزوه جداگانه در باره یک برنامه رشد اقتصادی خاص تهیه کنید و در هر جلسه از رشد واقعی گزارش دهید.

ر بهرام نیا در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: حدود 18 سال است که بهره برداری از 20 تلمبه کشاورزی در استان آغاز شده است. با این حال وی گفت: هنوز در حال انجام است و تکمیل این پروژه ها همچنان رو به رشد خواهد بود راندمان و جالب وری در زمینه کشاورزی بسیار مفید است.

وی افزود: در این راستا مذاکراتی با معاون وزیر جهاد کشاورزی برای تکمیل پمپاژ از سایت ثروت ملی از سوی وزارت جهاد کشاورزی انجام شده است که تایید استانی و بهره برداری از این پمپ ها به مدت سه سال است. . – برنامه سالانه. “

برنامه های بیمه برای کشاورزان مورد نیاز است ایلام

رئیس مرکز اقتصادی اپوزیسیون این ولایت بر لزوم برنامه امنیتی برای کشاورزان تاکید کرد. تاکید کرد وی گفت: علاوه بر حمایت قاطع از کشاورزان این امر باید در دستور کار قرار گیرد ماهی سامبو استراتژی و اهمیت این است که بخشی از این اهمیت در تصمیمات دولت مرکزی و بخشی از آن در تصمیمات استان ها محقق می شود.

وی ادامه داد: آب بیشترین ارزش را در رشد اقتصادی کشاورزی دارد که با هدف تامین برق 20 پمپ و یکی از مکانیک های کلیدی برای افزایش راندمان و بهره است. وری در کشاورزی، استفاده از آب سیمور است.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه 212 کیلومتر از سامانه گرمسیری در حوزه استحفاظی استان ایلام قرار دارد، افزود: برای تکمیل سامانه گرمسیری 3 هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که تاکنون 50 میلیارد تومان آن اختصاص یافته است. در این زمینه هر دو وزارت نیرو و جهاد کشاورزی وظایف خود را بر عهده دارند.

وی افزود: اولین هدف از اجرای این پروژه تکمیل آبرسانی و تکمیل آب پشت سد است. نجانچم خاطرنشان می شود در صورت تحقق این هدف کلان، 18 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تحت آبیاری قرار می گیرد.