اظهارات نماینده آمریکا درباره پیام ساده واشنگتن به خبرگزاری تهران – مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر؛ در شرایطی که مذاکرات هسته ای با ایران زیرا مداخله طرف های غربی به ویژه واشنگتن متوقف شده است، «رابرت مالی» نماینده آمریکا در امور ایران صبح شنبه با انتشار مطلبی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که مداخله وجود دارد. خارج از حد معمول در مقابل تحولات داخلی ایران

رابرت مالی در بیانیه ضدایرانی خود که به مصاحبه با خبرگزاری فرانسه مرتبط است، گفت: پیام ما به ایران ساده است: از کشتن مردم خود دست بردارید و از ارسال هواپیماهای بدون سرنشین به روسیه برای کشتن اوکراینی ها خودداری کنید.

بیانیه نماینده ویژه آمریکا علیه ایران درباره رفتار وحشیانه پلیس آمریکا در این کشور با زندانیان مدام منتشر می شود. به تازگی خبرگزاری فرانسه در گزارشی از وضعیت زندانیان مسلمان در ایالت آلاسکا فاش کرده است که مقامات زندان اغلب آنها را گرسنگی می دهند و در ماه رمضان به آنها گوشت خوک می دهند.

چند ساعت پیش از اظهارات رابرت مالی، رویترز در گزارشی ویژه اعلام کرد که تمرکز آمریکا بر اعتراضات ایران در هفته آینده در سازمان ملل خواهد بود. بر اساس یادداشتی که رویترز در مورد جزئیات این اقدام مشاهده کرده است، ایالات متحده و آلبانی روز چهارشنبه نشست غیررسمی شورای امنیت سازمان ملل را برگزار خواهند کرد. گفته می شود افرادی مانند شیرین عبادی و نازنین فادی برای این جلسه اطلاعات می آورند.

در این رابطه گفته می‌شود که: «این نشست وضعیت زنان و دختران و گروه‌های اقلیت‌های مذهبی و قومی در ایران را برجسته می‌کند و فرصت لازم را برای بررسی موثق و گزارش مستقل در مورد نقض حقوق بشر توسط دولت ایران ایجاد می‌کند». همچنین گزارش شده است که «جاوید رحمان» بازپرس مستقل حقوق بشر سازمان ملل در ایران در این نشست که کشورهای عضو سازمان ملل متحد و گروه های حقوقی نیز حضور دارند، سخنرانی خواهد کرد. در یادداشت های جلسه برنامه مقدار کمی ایالات متحده در سازمان ملل گفت: “این نشست بر استفاده مداوم از زور غیرقانونی علیه معترضان و پاسخگویی ایران به مدافعان حقوق بشر تمرکز دارد.” انسان ها و مخالفان خارجی برای ربودن یا کشتن آنها، برخلاف قوانین بین المللی. ” بین المللی برای تاکید.”

این بیانیه و اقدامات ضد ایرانی مقامات آمریکایی در شرایطی رخ می دهد که پیش از این «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه آمریکایی ها همچنان نسبت به مذاکرات تردید دارند، گفت: آمریکایی ها باید درک کنند. جمهوری اسلامی ایران است «حال از بین رفته است و اگر روی توسعه داخلی ایران شرط بندی کنند اشتباه می کنند».

اولین همچنین «حسین امیر عبداللهیانوزیر امور خارجه ایران نسبت به اقدامات و رفتار خصمانه واشنگتن هشدار داد و گفت: تعجب نمی‌کنم اگر آمریکایی‌ها به گونه‌ای صحبت کنند و به گونه‌ای دیگر رفتار کنند. ما آمریکا را با عده ای نمی خواهیم اندیشه ها باعث ناآرامی در ایران خواهد شد. رفتار آمریکا برای ما چیز جدیدی نیست. وزیر امور خارجه در گفت و گو با آمریکایی ها گفت: تاریخ استفاده از استانداردهای دوگانه در عرصه دیپلماسی به پایان رسیده است.