اضطراب در دوران بارداری باعث زایمان زودرس می شود – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر به نقل از سلامتی دی نیوز، بر اساس این تحقیقات، محققان به پزشکان توصیه می کنند زنان باردار مبتلا به اضطراب را در سه ماهه اول و سوم بارداری بررسی کنند.

دکتر. مسیحی متشکرم نویسنده این مطالعه از دانشگاه کالیفرنیا در سانتافه گفت: “اضطراب در مورد بارداری یک وضعیت روانی قوی است که می تواند بر نتیجه زایمان تاثیر بگذارد.” امروزه علائم افسردگی در بسیاری از کلینیک ها در سراسر جهان برای جلوگیری از عوارض افسردگی پس از زایمان برای مادران و نوزادان مورد ارزیابی قرار می گیرد. این مطالعه نشان می دهد که ما همچنین باید اضطراب زنان باردار را ارزیابی کنیم.

محققان قبلاً دریافته بودند که از هر چهار زن باردار یک نفر علائم اضطراب دارد و این اضطراب می تواند یک عامل خطر برای زایمان زودرس باشد. دانشمندان همچنین اضطراب را در زمان‌های مختلف بارداری اندازه‌گیری کرده‌اند و سه ماهه دوم رایج‌ترین زمان برای زنان است که اضطراب را تجربه می‌کنند.

برای بررسی این اثرات زمان و نوع اضطراب، محققان داده های 196 زن باردار را تجزیه و تحلیل کردند.

در طول سه ماهه اول و سوم بارداری، محققان زنان را از نظر مقیاس های مختلف اضطراب مورد بررسی قرار دادند.

محققان دریافتند که اضطراب در سه ماهه سوم بارداری به شدت با زایمان زودرس مرتبط است، در حالی که اضطراب عمومی در سه ماهه اول خطر زایمان زودرس را افزایش می دهد.

محققان می گویند که تحقیقات نشان می دهد که برای پزشکان مهم است که زنان را از نظر اضطراب فراگیر در اوایل بارداری غربالگری کنند، همانطور که برای افسردگی انجام می دهند، و زنان با نمرات بالا باید در طول بارداری تحت نظر باشند.