اصرار اسماعیل هنیه بر توقف حمله به مسجدالاقصی – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، شبکه خبری المیادین از تماس اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با مصر، قطر و سازمان ملل درباره برنامه های رژیم صهیونیستی خبر داد. حمله به مسجد الاقصی

بر اساس این گزارش، اسماعیل هنیه بر لزوم جلوگیری از حمله به مسجدالاقصی برای جلوگیری از خارج شدن از کنترل اوضاع با ادامه خشونت های رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه تاکید کرد.

در آن زمان ساکنان صهیونیست به منطقه باب المود بیت المقدس اشغالی حمله کردند و همزمان با بمباران جنگنده های صهیونیستی در غزه، در مقابل مسجد الاقصی مراسم تلمودی را انجام دادند.

صهیونیست ها در سالگرد به اصطلاح تخریب معبد یهودیان، در حال برنامه ریزی برای حمله گسترده به مسجد الاقصی هستند.

این منبع صهیونیستی اعلام کرد که مقامات این رژیم به تمامی فعالیت هایی که قرار است روز یکشنبه در شهر قدس انجام شود از جمله حمله صهیونیست ها به مسجد الاقصی اجازه خواهند داد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین نیز با صدور بیانیه ای نسبت به هتک حرمت مسجدالاقصی توسط شهرک نشینان صهیونیست هشدار داد.

بر اساس این گزارش، جنبش حماس ضمن اعلام مخالفت خود با اجازه دادن به صهیونیست های تندرو برای هتک حرمت مسجدالاقصی، تاکید کرد که مردم فلسطین در مقابله با آنها و دفاع از سرزمین و حرم خود متحد هستند.

در بیانیه حماس آمده است: مسئولیت کامل عواقب حمله به مسجد الاقصی همراه با ادامه خشونت های وحشیانه علیه غزه علیه رژیم اشغالگر را بر عهده داریم.

در این بیانیه تاکید شده است که مردم فلسطین در همه مکان های خود برای حفاظت از سرزمین و حریم خود متحد هستند.