اشتباهات رایج در چربی سوزی بانوان

اشتباهات رایج در چربی سوزی بانوان

با وجود تمام پیشنهادهای متضاد کارشناسان در مورد چربی سوزی ، تشخیص درست ترین اصل کار دشواری است. شما ممکن است بدون داشتن کوچکترین اطلاعی ، هر یک از این اشتباهات را انجام دهید.

زمانی که لغت ” کاهش وزن ” و یا ” کاهش چربی ” را می شنوید ، اولین ایده ای که به ذهنتان خطور می کند چیست ؟

مانند بسیاری از بانوان که علمی راجب روانشناسی تمرین و مواد غذایی ندارند ، تصور می کنید که به جز سبزیجات بخار پز و مرغ بدون طعم ، هیچ چیز دیگری نباید بخورید. خوراک های کلان را حذف می کنید و یا از مکمل های جایگزین استفاده می کنید و به صورت معجزه وار در چند روز لاغر می شوید. آیا می توانید از این رژیم کوتاه مدت پیروی کنید ؟

این رژیم ها باعث از دست دادن آب بدنتان پس از یک یا دو هفته می شود. این متدها هیچ صلاحیتی ندارند و معمولا پس از اتمام ، اضافه وزن خواهید داشت.

بنابراین منطقی ترین راه چربی سوزی برای بانوان پیست ؟ در این مقاله متداول ترین اشتباهات رایج در چربی سوزی بانوان و راه های جلوگیری از آن ها را برای شما شرح می دهیم.

اشتباهات رایج در چربی سوزی بانوان : رژیم غذایی گرسنگی ناخواسته

یکی از بزرگترین اشتباهات رایج در چربی سوزی بانوان ، گرسنگی دادن به خودتان برای از دست دادن چربی است. حقیقت این است که باید میزان کالری دریافتی را کاهش دهید تا چربی از دست دهید. اگر می خواهید در یک هفته 0.5 کیلوگرم چربی بسوزانید ، باید روزانه 500 کالری از مواد غذایی خود را کاهش دهید. همین! نه بیشتر و نه کمتر. می توانید روزانه از طریق حذف کردن نوشیدنی های شیرین و جایگزین کردن آب ، 500 کالری از رژیم غذایی خود کم کنید.

نیازی نیست که کالری زیادی کم کنید و تا حدی گرسنگی بکشید که تمام متابولیسم بدنتان به کلی از بین رود. در این صورت بدن شما به سمت چربی ها رو می آورد و باید انرژی ذخیره کنید. زمانی که این اتفاق می افتد ، بدن شما بافت هایی را که بیشترین کالری را دارد ، از بین می برد. اگر کاهش وزن ناشی از کاهش مقدار زیادی کالری باشد ، ماهیچه و آب بدنتان از بین می رود.

فرمول های زیادی برای برآورد مقدار کالری مورد نیاز روزانه وجود دارد. راهی آسان این است که وزن بدن خود را بر اساس کیلوگرم ( پوند تقسیم بر 2.2 ) حساب کرده و در 38 ضرب کنید. این نقطه شروعی عالی است و هر دو هفته می توانید این مقدار را تنظیم کنید و یا 200 تا 500 کالری را از این مقدار کم کنید.

به عنوان مثال ، یک خانم 59 کیلوگرمی برای شروع نیاز به 2200 کالری دارد و زمانی که چربی سوزی متوقف شده است ، تنظیمات باید صورت گیرد. این راهی صحیح و علمی برای از دست دادن چربی بوده و تا جایی که امکان دارد می توانید ماهیچه های خود را حفظ کنید.

زمانی که تنظیمات را انجام می دهید ، به یاد داشته باشید که باید همیشه کمترین میزان کالری را در نظر بگیرید. رژیم شما باید انرژی مورد نیازتان را فراهم کند تا به راحتی با وزنه ها تمرین کنید و ورزش های کاردیو خود را انجام دهید. اگر این چنین نیست ، محاسبه کنید چه مقدار کالری روزانه مصرف می کنید و حتی می توانید هر هفته یک روز را انتخاب کنید و مقدار کالری زیادی در آن روز مصرف کنید.

اشتباهات رایج در چربی سوزی بانوان : دوره تردمیل ماراتون

دومین اشتباه در چربی سوزی بانوان این است که باید ساعت ها روی تردمیل بدوید تا چربی بسوزانید که برای اهداف شما بسیار زیان آور است ، به خصوص اگر تحت فشارهای عصبی و کاری در محیط خارج از باشگاه باشید.

کاهش استرس در زندگی نقش بسیار مهمی در لاغری دارد ، زیرا میزان تولید هورمون استرس ( کورتیزون ) را کاهش می دهد. افزایش استرس منجر به افزایش سطح کورتیزون و در نتیجه افزایش چربی های اضافی بدن می شود. با انجام یک ساعت و نیم تمرین کاردیو میزان استرس شما افزایش می یابد و بدن شما مقدار زیادی کورتیزون که مورد نیازتان نیست ، تولید می کند.

بنابراین به جای انجام دوره های طولانی مدت تردمیل و الیپتیکال ، مدت تمرینات کاردیو و تمرینات داخلی سنگین ( HIIT ) را کوتاه تر کنید. می توانید به جای این تمرین ها ، هر نوع تمرین دیگری مانند پرش از طناب ، هل دادن / کشیدن سورتمه ، دوچرخه و تمرینات ترکیبی را نیز انتخاب کنید.

نکته کلیدی در تمرینات HIIT این است که باید در هر وقفه ، تمرینات با شدت بالا انجام دهید. نسبت شروع تمرین به استراحت 1:3 باید باشد. بهترین نقطه شروع 30 ثانیه تمرین ، 90 ثانیه ریکاوری و 10 بار تکرار برای یک دوره است. اگر HIIT ده دوری را با 30 ثانیه تمرین و 90 ثانیه استراحت شروع کنید ، کل دوره 20 دقیقه طول می کشد.

زمانی که نسبت 1:3 را انجام دادید ، نسبت 1:2 و سپس نسبت 1:1 را انجام دهید. این مدل تمرین نه تنها منجر به کاهش چربی می شود ، بلکه زمان کافی برای استراحت و کارهای دیگر دارید و هیچ استرسی نخواهید داشت.

اشتباهات  رایج در چربی سوزی بانوان : اشتباه وزنه زدن برای از بین بردن چربی ناحیه خاصی

سومین اشتباه رایج در چربی سوزی بانوان اشتباه وزنه زدن است. خیلی از افراد اعتقاد دارند به جای صاف کردن شکم و بازوها ، تمرین دراز نشست و عضله سه سر با استفاده از دمبل های 1.5 کیلوگرمی انجام دهید که کار بسیار اشتباهی است!

از بین بردن چربی کار مشخصی نیست ، بدین معنی که تنها با دراز نشست نمی توانید چربی های شکمتان را آب کنید. علاوه بر این ، زمانی که چربی می سوزانید ، بدن شما جای خاصی برای از بین بردن چربی مشخص نمی کند و چربی تمام بدن از بین می رود. این اشتباه را نکنید که با وزنه زدن برای یک ناحیه ، سایر قسمت های بدنتان را نادیده بگیرید. به جای تمرین کاردیو و شکم ، تمامی تمرینات را در باشگاه انجام دهید تا نتیجه مطلوب را ببینید.

به جای تمرکز بر روی یک ناحیه خاص از بدن ، بر روی تمرینات ترکیبی تمرکز کنید و سعی کنید ماهیچه بسازید. حتی اگر برای از بین بردن چربی تمرین می کنید ، باید هدفتان در حین تمرین ، ساختن و یا نگهداری توده های عضلانی باشد.

خلاصه :

چربی سوزی خیلی سخت تر از آن چیزی است که به نظر می رسد ، زیرا نیاز به رژیم غذایی مناسب ، تمرین های مداوم ، کاردیو ، ریکاوری کامل ، مدیریت زمان و کنترل استرس دارد.

ما در دوره ای زندگی می کنیم که به هر چیزی بخواهیم سریعا می رسیم ، اما بدن انسان نیاز به زمان برای تغییر قابل توجه دارد. اگر سریعا به نتیجه دست نیافتید ، ناامید نشوید و تغییرات افراطی در رژیم خود به وجود نیاورید.

به روند کار اعتماد کنید و اجازه دهید بدن شما با هر گونه تغییر و تمرینی خود را وفق دهد.

جهت مشاهده مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه بدنسازی بانوان و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید