اسپوتنیک: موشک های کره شمالی باید از آمریکا امتیاز بگیرند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، برخی کارشناسان به خبرگزاری روسی اسپوتنیک گفتند آزمایش موشکی اخیر کره شمالی می تواند مقدمه ای برای مذاکرات واشنگتن و پیونگ یانگ باشد. تانورا به

رسانه دولتی کره شمالی روز دوشنبه گزارش داد که آزمایش موشکی این کشور با هدف مقابله با حملات هسته ای استراتژیک آمریکا و کره جنوبی انجام شده است. این منبع کره شمالی همچنین افزود: موشکی که در چهارم اکتبر بر فراز ژاپن پرواز کرد، نوعی موشک بالستیک میان برد بود که برای ارسال سیگنال هشدار قوی به دشمن پرتاب شد.

پنتاگون هفته گذشته تخمین زد که کره شمالی برای یک آزمایش هسته ای واقعی آماده می شود. کره شمالی آخرین بار در سال 2017 بمب هسته ای را در سایت پونگی-ری آزمایش کرد. با این حال، تونلی منتهی به تاسیسات زیرزمینی کره شمالی در سال 2018 در جریان مذاکرات بر سر توافق صلح آمریکا و کره شمالی با رئیس جمهور دونالد ترامپ منفجر شد، اما کارشناسان می گویند این ساختمان ها منفجر شد. قابل تعمیر و بازسازی است.

” نیکلای سوکوفکارشناس ارشد مرکز خلع سلاح و عدم اشاعه در وین به اسپوتنیک گفت که پرتاب موشک اخیر کره شمالی می تواند تلاش این کشور برای به رسمیت شناختن ایالات متحده قبل از شروع معامله باشد.

سوکوف گفت: «اکنون صحبت درباره راه حل سیاسی تقریباً غیرممکن است، اگرچه نمایش توانایی های موشکی ممکن است مقدمه ای برای ارتباط و تلاش برای مذاکره برای موضع قوی تر از سوی کره شمالی باشد».

کره شمالی اصرار دارد که در حال انجام تمرینات موشکی است خاکستراین آزمایش برای “آزمایش توانایی بازدارندگی جنگ هسته ای و حمله” انجام شد و در پاسخ به تمرینات نظامی مشترک بین ایالات متحده، کره جنوبی و ژاپن بود.

کره شمالی بارها از رزمایش های دریایی آمریکا و کره جنوبی در نزدیکی ساحل خود انتقاد کرده است، در حالی که ایالات متحده و متحدانش اصرار دارند که این رزمایش ها ماهیت دفاعی دارند. ژاپن و کره جنوبی نیز برنامه هایی را برای تقویت ارتش خود و تقویت همکاری دفاعی با ایالات متحده اعلام کرده اند که همچنان با اقدامات و نگرانی های کره شمالی مواجه است.

“دیوید اشملرمحقق ارشد مرکز مطالعات منع گسترش تسلیحات هسته ای جیمز مارتین در موسسه مطالعات بین المللی میدلبری او همچنین پیش‌بینی کرد که در حالی که آزمایش هسته‌ای خطرات را در یکی از ناآرام‌ترین مناطق جهان افزایش می‌دهد، کره شمالی می‌تواند در هر زمانی در آینده این کار را انجام دهد. این کارشناس همچنین گفت: تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که سایت آزمایش پونگی ری در حال بازسازی است.

Schmerler همچنین افزود: “من زمان را پیش بینی نمی کنم، زیرا بستگی به زمان به روز رسانی وب سایت دارد.” اقدامات اخیر نشان می دهد که آنها قصد دارند دوباره آزمایش کنند، اما در زمانی که خودشان انتخاب می کنند.

دیوید اشملر وی افزود: کره شمالی هیچ قصد و دلیلی برای خلع سلاح هسته ای ندارد و با توجه به اینکه در حال حاضر در موقعیت غیرقابل بازگشتی قرار دارد، بهترین امیدی که می توانیم به آن داشته باشیم توقف آزمایش های موشکی و هسته ای در این کشور و چگونگی انجام آن است. رخ دادن.” “هدف مستلزم رضایت سیاسی ایالات متحده به کره شمالی است.”

کره شمالی در اوایل سپتامبر، کمتر از دو ماه پیش، خود را یک کشور دارای سلاح هسته ای اعلام کرد. دکتر. رامارئیس بخش خلع سلاح، امنیت جهانی و علوم انسانی مؤسسه لئو او معتقد است: “همه کشورهای دارای سلاح هسته ای تمایل به پنهان کاری دارند. اما کره شمالی از دیگران دشوارتر است. بنابراین من در مورد کره شمالی گمانه زنی می کنم. نه شوهرم. اما واضح است که این اقدامات منجر به شکست روند صلح در شبه جزیره کره خواهد شد.