اسلامی: عدم انحراف از برنامه هسته ای ایران – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، محمد اسلامی در مراسم گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس ضمن خیرمقدم به فرارسیدن هفته دفاع مقدس اظهار داشت: گرامیداشت هفته پاسداشت مظهر عزت و سربلندی، مقاومت است. ، جهاد و شهادت. ، ایثار و ایمان و به معنای «توانا» است.

وی افزود: دشمن همواره در صدد تخریب و تضعیف جمهوری اسلامی ایران است، از این رو برنامه ریزی های زیادی انجام دادند تا سفر رئیس جمهور به نیویورک را تحت الشعاع قرار دهند.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: ورود ایران به گروه شانگهای دستاورد بسیار مهمی است که پس از سال ها تلاش، ایران به عضویت گروه شانگهای پذیرفته شد.

اسلامی گفت: بیش از 60 درصد جمعیت جهان در کشورهای عضو گروه شانگهای هستند. همچنین تقریبا 60 درصد از ذخایر انرژی جهان در این منطقه قرار دارد و در این منطقه بیشترین فرصت برای توسعه، سرمایه گذاری و پیشرفت وجود دارد.

وی تاکید کرد: در واقع این یک محدودیت است که حتی قدرت‌های جهانی با ما همکاری نمی‌کنند، همکاری با کشورهای عضو برای پیشرفت و توسعه کافی است زیرا در شانگهای فرصت‌های زیادی پیش روی اعضا وجود دارد و محدود نیست.

رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: کسانی که به دنبال منزوی کردن ایران هستند، نمی توانند این دستاورد را تحمل کنند.

اسلامی گفت: همچنین در زمان برگزاری مراسم اربعین در عراق توطئه کردند تا اوضاع این کشور را تشدید کنند و اجازه ندهند مراسم اربعین به درستی برگزار شود و الحمدلله نقشه های شوم دشمن. شکست خورد و مراسم عظیم پیاده روی اربعین نیز به شکلی تماشایی برگزار شد.

وی تاکید کرد: وابسته به گزارش های مکرر آژانس بین المللی انرژی اتمی نشان می دهد که هیچ انحرافی در برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد. شورش آنها نمی توانند به اهداف خود برسند.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: اکنون بر اساس شرایط اتخاذ شده برای توافق و وضعیت نهایی مذاکرات، طرف مقابل متوجه شد که وضعیت جمهوری اسلامی ایران آنطور که می‌توانست نیست. تحت فشار قرار دادن ما با فعالیت فکری و اقدامات سیاسی و از طریق فشارهای قهری. نتیجهتضعیف ایران و تسهیل اهداف آن برای دستیابی سریع به نتایج مطلوب.

اسلامی در خصوص اهمیت تکریم شهدای دفاع مقدس گفت: گرامیداشت هفته دفاع مقدس نشانه احترام و عزت، مقاومت، جهاد و شهادت، ایثار و خودباوری است.

وی گفت: همانطور که می دانید بزرگترین راز دفاع مقدس این است که رزمندگان ما تمام محاسبات نظامی و نبردهایی را که برای شکست ایران برنامه ریزی کرده بودند شکست دادند و همه راهبردها نقش داشت. در آب گذشته؛ این نیز به دلیل اتحاد ملت و توکل به خداوند متعال و امید به یاری خداوند است.

رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکید کرد: رزمندگان دست در دست هم وارد میدان نبرد شدند و پس از شکست دشمن و تسخیر تجهیزات، توانستند ارتش بسازند. این افزایش توانایی به حول و قوه الهی و مدیریت او و نیز شجاعت و صلابت فرماندهی و رهبری امام (ره) و پس از ایشان مقام ولی فقیه انجام شد و شرایط در این زمینه پیش رفته است. یک راه، خدا را شکر که اکنون شاهد یک پایه محکم در کشور هستیم.

اسلامی خاطرنشان کرد: شاهد توسعه و رشد اقتصاد کشور هستیم. در حالی که میانگین رشد اقتصاد جهانی در دوره کرونا حدود 2 درصد بوده و کشورمان نیز با تحریم ها و اقدامات ناشی از ویروس کرونا شاهد رشد اقتصادی بوده است.

وی تاکید کرد: نباید دلسرد شویم، بلکه کار و تلاش باید در چارچوب زمان بندی و بدون خودخواهی انجام شود، باید با یک روند سختگیرانه برای توسعه کشور پیش برویم تا اگر خدا بخواهد زیرساخت های لازم برای پیشرفت اقتصادی و اجتماعی فراهم شود. و تکنولوژی و تکنولوژی بخش صنعت افزایش می یابد و نقاط ضعف ما از بین می رود و در آن صورت می توان سطح زندگی مردم را در شرایط دیگر ارتقا داد و در اقتصاد ملی موفق بود.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: در هفته دفاع مقدس به همه شهدای انقلاب اسلامی و ائمه شهدا عهد می‌بندیم که کوتاهی و بی‌تفاوت نباشند و مصمم به انجام کارها و کارها باشیم. خدماتی را ارائه می دهیم که فراتر از انتظارات است.»

اسلامی تاکید کرد: برای ارائه خدمات و مسئولیت پذیری نباید بهانه ای داشت و باید با جدیت و علاقه بیشتر تلاش کرد تا شاهد پیشرفت سازمان و در نهایت کسب و کار – ملیت و ارزش های ملت ایران باشیم.