استقلال جای تلاش مربیان نیست/ پای معامله گران باید شکست – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانشاهین خیری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص وضعیت روز استقلال اظهار داشت: در این مدت یک اتفاق خوب و بد برای استقلال افتاد. چه خوب که این تیم برد. او تقریباً هرگز بازیکنانش را از دست نداده و ساختار تیم را حفظ کرده است و مطمئناً وضعیت آبی‌ها با جذب بازیکنان مستعد برای کمک به استقلال بهتر از همیشه خواهد بود.

وی افزود: جنبه منفی این ماجرا این است که سرمربی به طور مشخص مشخص نشده است. اگرچه گفته می شود ساپینتو با استقلال به توافق نهایی رسیده است، اما هنوز بعید است که وضعیت این مربی تا زمان حضور در تهران و امضای قرارداد مشخص باشد.

این کارشناس فوتبال توضیح داد: فرهاد مجیدی از مدت ها قبل می دانست که می خواهد استعفا دهد. او با وجود اینکه از فعالیت در تلویزیون محروم بود، با خاطره ای خوش از استقلال رفت و هواداران از قهرمانی این تیم خوشحال بودند. حالا هرکسی که جایگزین او شود، هواداران منتظر هستند تا بتواند دوباره هدایت تیم قهرمانی را برعهده بگیرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا استقلال در آینده می تواند مشکل ساز شود، گفت: باید قبول کنیم که روزهای سختی در راه است. مهمترین چیز این است که فصل بدنسازی را از دست ندهید. در حال حاضر تیمی آماده شروع تمرینات است، اما استقلال هنوز مشخص نکرده که او کجا خواهد بود. بدنسازی مانند یک پیش غذاست که اگر خوب باشد بسیار خوب است.

خیری افزود: در این چند لحظه افراد زیادی به عنوان مربی برای استقلال جذب شدند، اما برخی از آنها در محدوده استقلال نبودند و نباید هدایت تیم به آنها سپرده می شد. استقلال و پرسپولیس جایی نیستند که بشوند تست.کسی باید تیم را هدایت کند تا نتایج خوب بگیرد.در چند سال اخیر استقلال جای خوبی برای جوانان فراهم کرده است.از فصل تمرین از منصوریان تا فرهاد مجیدی.و حالا نتایج را در تیم استقلال می بینیم. .البته هر تیمی هم به بازیکنان جوان و هم به بازیکنان باتجربه نیاز دارد که موفقیت یک تیم را تضمین می کند.

کارشناسان فوتبال می گویند فرقی نمی کند که انتخاب خانه باشد، بهتر است استقلال را بیاوریم یا مهمان: خانه یا خارج از خانه. باید امتحان می داد رزومه خوبی بسازید ناگفته نماند اگر تیمی از لیگ یک به لیگ برتر بیاورد می تواند استقلال را هم بگیرد. هواداران منتظر هستند و امیدوارند که امسال نیز برنده شوند. خوشبختانه مدیرعامل باشگاه استقلال سال هاست در فوتبال حضور دارد. او یک نجار است و با تیم بزرگی کار کرده است و معتقدم می تواند انتخاب های خوبی داشته باشد. عجله نداشته باش باید بهترین ها را انتخاب کنیم تا استقلال فصل موفقی داشته باشد.

تیم فوتبال در پایان گفت: «یکی از مشکلات بزرگ فوتبال اینجا دلال بازی است. شما باید دلال ها را از توپ فوتبال جدا کنید و پاهای آنها را ببرید. آنها به خاطر یکپارچگی به فوتبال ضربه زدند و امیدوارم روزی برسد که این مزیت ها را در فوتبال خود نبینیم.