استقبال گروه های غذایی استان زنجان از طرح نان جدید – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا نادری بعدازظهر پنجشنبه در جلسه بررسی طرح مدیریت هوشمند آرد و نان که در اتاق شهید شهریاری دانشگاه آزاد اسلامی زنجان (سایت امام) برگزار شد، خاطرنشان کرد: اکثر مشکلات گریبانگیر ماست. وی گفت: امروز بر اساس ضعف های مدیریتی است و ربطی به نوع برنامه ندارد.

وی با تاکید بر اینکه باید تدابیری برای رفع مشکل ضعف حکمرانی داشته باشیم، افزود: آمار و تجربه نشان می‌دهد از پنج سال پیش که تحریم‌ها علیه ایران تشدید شد، برنامه‌ریزی برای حل مشکلات در این زمینه وجود داشت. طرح‌هایی ارائه شده است، اما برخی از این طرح‌ها در اجرا با شکست مواجه شده‌اند و دلیل اصلی اینکه اغلب آن‌ها ریشه در سوء مدیریت داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه از زمان روی کار آمدن رژیم سیزدهم برای ریشه کن کردن فساد در رژیم سیزدهم تلاش زیادی کرده است، گفت: «متاسفانه اکثر برنامه های قبلی برای رسیدگی به موضوعات مختلف به دلیل عدم نظارت و مدیریت صحیح خراب شده است. در حال حاضر دولت سیزدهم به دنبال اجرای صحیح طرح آزادسازی قیمت تمام شده کالاهای اساسی است و تلاش می کند این طرح به هم نخورد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استانداری زنجان گفت: این بخشی از رویکرد جدی نظام سیزدهم است که با شعارهای مبارزه با مفاسد و مفاسد عدالت اجرا شد و بستری را فراهم کرد که دیگر شاهد آن نخواهیم بود. فساد و سودجویی در کشور ادامه داد: برای جلوگیری از فساد و به ویژه قاچاق کالاهای اساسی، موضوع آرد و نانوایی تا امروز ادامه دارد.

نادری اجرای سریع طرح محدودیت آرد و نان را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: بدون تردید شرایط فعلی اوکراین تقریباً منجر به توقف واردات گندم و غلات در کشورهای واردکننده این کالاها از اوکراین شده است. که ایران است. همچنین یکی از این کشورهاست، بنابراین در این مورد نیاز به اجرای سریع آرد و نان هوشمند بیش از پیش احساس می شود.

وی با تاکید بر اینکه اجرای قوی و کنترل صحیح بر اجرای آن از بروز فساد و سودجویی در حوزه آرد و نان جلوگیری می کند، گفت: خوشبختانه این طرح به صورت پایلوت در استان زنجان در حال اجراست. روند خوبی داشته و می توان گفت موفقیت آمیز است، لذا به تداوم اجرای این طرح امیدواریم و به مردم بابت بهبود فروش نان در زنجان تبریک می گوییم.

مدیرکل امور اقتصادی و اداری استانداری زنجان با یادآوری اینکه دولت برنامه ای برای تامین نان ندارد، گفت: مردم استان پس از اجرای طرح خردمندانه خرید نان نگران محدودیت خرید نان نباشند. زیرا محدودیتی در این زمینه وجود نخواهد داشت و هدف اصلی از اجرای این طرح جلوگیری از قاچاق آرد و فروش نان و بازگرداندن نتایج این طرح به مردم است.