استقبال نتانیاهو از سقوط و تخریب کابینه تل آویو – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تایمز اسرائیلبنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر سابق و رهبر کنونی اپوزیسیون، در واکنش به توافق نخست‌وزیر اسرائیل و وزیر امور خارجه برای انحلال پارلمان، سقوط آنچه را که او «بدترین کابینه تاریخ اسرائیل» خواند، زمان خوبی خواهد بود.

نتانیاهو در واکنش به آشفتگی سیاسی و بی ثباتی کنونی در آنجا همیشه ویو او گفت: «همه به فروپاشی کابینه ائتلاف لبخند می زنند و می گویند تسلیم شده اند و غرور ملی خود را از دست داده اند.

نتانیاهو با صدور بیانیه ای در واکنش به این موضوع گفت: «دولت نفتالی دختراناز نظر مسالمت آمیز، سیاسی و اقتصادی شکست خورده است.

نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی همچنین از برنامه ریزی برای تشکیل «دولت ائتلافی آزاد» خبر داد.

این اقدام نتانیاهو ساعاتی پس از آن صورت گرفت که نفتالی بنت نخست وزیر و یایر لاپید وزیر امور خارجه برای انحلال کنست در روزهای آینده توافق کردند.

به نوشته روزنامه صهیونیستی هاآرتص، بنت و لاپید برای رای گیری در مورد انحلال کنست در هفته آینده به توافق رسیده اند و در صورت تایید، لاپید نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی خواهد بود.

نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کردند: پس از هر تلاشی برای تثبیت ائتلاف، بنت و لاپید به این نتیجه رسیدند که هفته آینده طرحی برای انحلال کنست ارائه می‌شود و پس از آن اولین طرح میز گرد ارائه می‌شود. تایید می شود. «یک وزیر دیگر ترور می شود.