استقبال عربستان سعودی از تمدید آتش بس در یمن – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، وزارت خارجه عربستان با صدور بیانیه ای از تمدید آتش بس در یمن به مدت دو ماه دیگر استقبال کرد.

بر اساس این گزارش، عربستان سعودی از بیانیه هانس گروندبرگ فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن مبنی بر تمدید آتش بس دو ماهه در یمن استقبال می کند.

در این بیانیه همچنین آمده است که عربستان سعودی متعهد به حمایت از همه تلاش های سازمان ملل برای دستیابی به راه حل سیاسی پایدار در یمن و کاهش درد و رنج مردم این کشور است.

در بیانیه وزارت خارجه عربستان سعودی آمده است که بیانیه حمایت از ریاض شامل جنبه های انسانی، اقتصادی و توسعه ای است که بر امنیت و ثبات یمن تأثیر می گذارد.

وزارت خارجه عربستان سعودی همچنین از تلاش‌های هانس گراندبرگ در راستای طرحی که گفته می‌شود برای پایان دادن به بحران یمن و دستیابی به یک راه‌حل سیاسی کامل، تمجید کرد.

شایان ذکر است، هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن روز پنجشنبه اعلام کرد که طرف های جنگ یمن مفاد توافق اولیه را پذیرفته و آتش بس را برای دو ماه تمدید کردند.

سازمان ملل از روز اول ماه مبارک رمضان آتش بس دو ماهه در یمن اعلام کرد. توافق آتش بس قبلی به مدت دو ماه از 2 آوریل تا 2 ژوئن 2022 ادامه داشت.

منابع یمنی در عین حال از ادامه نقض آتش بس توسط مزدوران و مزدوران سعودی در یمن خبر دادند.

بر اساس گزارش ها، ائتلاف سعودی و مزدورانش طی 24 ساعت گذشته 151 بار آتش بس در یمن را نقض کرده اند.