استقبال حماس از مواضع آفریقای جنوبی و کاتالونیا علیه رژیم صهیونیستی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جنبش مقاومت اسلامی حماس بیانیه ای درباره موضع این کشور آفریقای جنوبی و پارلمان آن در منطقه خودمختار صادر کرد. کاتالونیا از جنایات رژیم غاصب صهیونیستی قدردانی کرد.

حماس در بیانیه‌ای دعوت وزیر خارجه آفریقای جنوبی از جامعه بین‌الملل را برای پاسخگویی به رهبران اسرائیل و مجازات آنها به خاطر جنایات و نقض قانون اساسی و حقوق مردم فلسطین در 73 سال پیش توصیف کرد.

بیانیه حماس در مورد تصویب طرح پارلمان نیز اظهار نظر کرد کاتالونیا گفته می شود که این اماکن و نقشه ها با محکوم کردن سیاست های نژادپرستانه رژیم صهیونیستی، پیروزی آرمان واقعی فلسطین است و چهره واقعی رژیم اشغالگر متکی بر جنایت و نژادپرستی و نقض قوانین و تصمیمات بین المللی را آشکار می کند.

جنبش مقاومت فلسطین حماس در ادامه بیانیه خود به اقدامات موفق اخیر آفریقای جنوبی و پارلمان اشاره می کند. کاتالونیا وی خاطرنشان کرد: این موضوع جامعه جهانی را وادار می کند تا به مسئولیت خود در قبال پاسخگویی و مجازات رهبران این رژیم در دادگاه کیفری بین المللی عمل کند تا به عدالت و حقوق دست یابد و فرصت و تصمیم گیری برای مردم فلسطین داشته باشد. . .

در اولین هفته در اروپا، پارلمان کاتالونیا آپارتاید در منطقه خودمختار اسپانیا به جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین اعتراف کرد.

سابق مرکز آمار فلسطین همچنین اعلام کرد رژیم کنونی صهیونیستی در حال بهره برداری از 67 درصد از مساحت غرب فلسطین است که متعلق به فلسطینیان است.

به گفته این سازمان، حدود 18 درصد از سرزمین های اشغالی در کرانه باختری برای اهداف نظامی استفاده می شود. دیوار اضافی (ساخته شده در سال 2002) 10 درصد از کرانه باختری را ویران کرد.

بر اساس گزارش مرکز آمار فلسطین، جمعیت صهیونیست بیش از 85 درصد از کل مناطق تاریخی فلسطین از جمله سواحل غربی، غزه و استان ها را در اشغال و استثمار می کنند.