استقبال بایدن از طرح سناتور برای استفاده از اسلحه در آمریکا – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، رئیس جمهور آمریکا از برنامه های چند تن از احزاب دموکرات و جمهوری خواه در سنا برای محدود کردن استفاده از سلاح گرم در این کشور تمجید کرده است.

بر اساس این گزارش، جو بایدن در دیدار با دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در سنای آمریکا گفت: «این به هر چیزی که فکر می‌کنم برای یک معامله تسلیحاتی ضروری است پاسخ نمی‌دهد، بلکه گامی در جهت درست است.»

در همین حال، منابع گزارش دادند که گروهی از دموکرات ها و جمهوری خواهان در سنای آمریکا به توافقی برای پایان دادن به خشونت های ناشی از استفاده از سلاح در این کشور دست یافتند.

دموکرات ها و جمهوری خواهان در سنای آمریکا بر سر طرح جدیدی برای استفاده از سلاح گرم به توافق رسیدند.

هزاران آمریکایی روز یکشنبه در تظاهرات سراسری علیه تجارت آزاد و فروش اسلحه شرکت کردند. آنها به واشنگتن و دیگر شهرهای بزرگ کشور نزدیک شدند و خواستار کنترل بیشتر بر فروش تسلیحات در ایالات متحده شدند.

در حالی که درگیری‌های مرگبار در ایالات متحده وجود دارد و بسیاری از دموکرات‌ها و دموکرات‌ها خواستار اصلاح قوانین اسلحه و سلاح هستند، انجمن ملی نیروهای مسلح ایالات متحده در نشست سالانه خود در تگزاس، این پیشنهاد را رد کرد. به عنوان یک حقوق اساسی بشر

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا نیز در سخنرانی خود در این سازمان گفت که ما باید به جای تصویب قوانین محدودکننده دسترسی به سلاح در ایالات متحده، سطح امنیت مدارس را افزایش دهیم.