استفاده از 11 نیروگاه خورشیدی در یزد / 40 درصد برق یزد صرف سرمایش می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل اسدی روز سه شنبه در نشست خبری ظرفیت نیروگاه استان یزد ۲ هزار و ۲۴۶ مگاوات اعلام شد و گفت: ۸۴ مگاوات از این میزان توسط ۱۱ شرکت انرژی خورشیدی تامین می شود.

وی با اشاره به اینکه باید سطح تولید و مصرف برق حفظ شود تا قطعی برق در استان رخ ندهد، گفت: در حال حاضر با کمبود 11 هزار مگاوات برق مواجه هستیم.

اسدی گفت: با پشت سر گذاشتن تابستان و روزهای گرم میزان مصرف برق از 67 هزار مگاوات به 37 هزار مگاوات افزایش می یابد که نشان می دهد میزان مصرف برق در یزد مربوط به تجهیزات برودتی است.

وی با اشاره به اینکه نیروگاه های لازم برای تامین برق مورد نیاز در تابستان در حال ساخت است، گفت: سرمایه اصلی نیروگاه ها فقط در چهار ماه از سال و بیش از 40 درصد در شبکه برق در سال مصرف می شود. استان یزد. در یک روز دیگر. سالها، لازم نیست.

ساخت نیروگاه با چالش های سوختی مواجه است

مدیرعامل شرکت جیراما منطقه‌ای یزد با اشاره به اینکه هزینه‌های دولتی یا خصوصی اتلاف پول عمومی یا خصوصی است، افزود: مدیرعامل شرکت برق یزد افزود: حتی در صورت احداث نیروگاه تولید برق نیز با مشکل سوخت مواجه خواهیم شد. بهترین راه حل، پس انداز و راه حل های موثر. ” برای کاهش مصرف برق.

اسدی با اشاره به اینکه دمای هوای یزد امروز در اکثر نقاط استان بالای 45 درجه است، گفت: این دما باعث افزایش مصرف برق در یزد می شود و در صورت عدم همکاری صنعت و مصرف کننده داخلی با کمبود برق در توزیع مواجه می شود. شبکه.

وی همچنین به تشریح برنامه های احداث و راه اندازی نیروگاه های جدید در استان یزد پرداخت و گفت: قرارداد تولید 1100 مگاواتی توسط چادرملو تعریف شده و علاوه بر افزایش تولید در منطقه، استان های کم برخوردار از جمله خاتم نیز در نظر گرفته شده است. مروست و بهاباد در قالب نیروگاه های سیکل ترکیبی نیز برای سال آینده در حال ساخت نیروگاه های 200 مگاواتی در استان هستند.

تعمیر 99.5 درصد نیروگاه ها نیاز به بهبود دارند

اسدی گفت: تعمیر نیروگاه هایی که کار نمی کردند نیز طبق برنامه بود و تا پایان اردیبهشت ۹۹.۵ درصد تعمیرات انجام شد.

مدیرکل منطقه جیراما یزد ادامه داد: با برنامه ریزی های انجام شده از ابتدای سال جاری با وجود افزایش شدید دما، قطعی برق در داخل و تجاری رخ نداده است.

وی در سخنانی دیگر درباره اجرای طرح ملی مسکن در سال گذشته گفت: این طرح توسط شرکت برق منطقه ای یزد بر روی بیش از 2000 واحد مسکونی در کشور در مناطق پست اجرا شده است. خنک سازی آب در مناطق کم ارتفاع انجام شد که مصرف آب را 30٪ و مصرف برق را 10 تا 15٪ برای تهویه کننده ها کاهش داد.

تلاش برای جذب سرمایه گذاری در ساخت نیروگاه های خورشیدی در حال انجام است

اسدی در بخشی دیگر از سخنان خود بر لزوم سرمایه گذاری در ساخت نیروگاه های خورشیدی تاکید کرد: البته به دلیل اینکه سرمایه گذاری در این حوزه به دلیل بازپرداخت طولانی مدت است که در برخی موارد تا شش سال نیز می رسد، برای سرمایه گذاران جذاب است. . .چنین چیزی وجود ندارد.

وی گفت: به همین دلیل برای انجام تعهدات اجتماعی خود به سراغ شرکت های سازنده این نیروگاه ها رفتیم.

اسدی یزد را بهترین منطقه برای سرمایه گذاری در شرکت های انرژی خورشیدی دانست و گفت: تلاش ما ایجاد جذابیت و زمینه سازی برای احداث نیروگاه هاست. تولید برق از بخش خصوصی.