استفاده از ماسک را به تشکل های مذهبی ایران و جهان یادآوری کنیم/ پیک 7 در خبرگزاری اوج مهرسعید کسائیان در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه شود، فاصله گذاری اجتماعی است که در جلسات متعددی به هیئت عزاداری اشاره و ابلاغ شد. .

وی با بیان اینکه افزایش تعداد بیماران سرپایی و بیمارستانی در دو هفته گذشته منجر به فوت 3 نفر از مبتلایان به کرونا در استان سمنان شده که 2 نفر از آنها در شهرک متصل به دانشگاه علوم پزشکی سمنان بوده است، افزود: این آمار نشان می دهد که در زمان پیک . دوره ما اوج کرونا هستیم و گسترش مردم نیز رو به افزایش است.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی سمنان با اعلام اینکه در ماه محرم باید مشکلات مربوط به سلامت فردی و اجتماعی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، تاکید کرد: 50 درصد بیماران ممکن است علائمی نداشته باشند و این نشان می دهد توصیه هایی مانند به عنوان ماسک، واکسیناسیون و غیره دنبال می شود. این موضوع در مکان هایی که فاصله گذاری اجتماعی در حال محدود شدن است و شاهد افزایش تجمعات مردمی هستیم چقدر اهمیت دارد؟

اگر فردی واکسینه نشده است وارد مجلس نشود، گفت: توصیه دیگر به عزاداران حسینی این است که اگر فردی بیماری های مزمن، چاقی، بیماری قلبی، فشار خون، مصرف کورتون و… دارد. در جلسه شرکت نکنید. از غم و اندوه دوری کنید زیرا این عوامل باعث افزایش بیماری کرونا می شوند.

وی با بیان اینکه بهتر است دو دسته فوق الذکر عزاداری را در منزل پیگیری کنند، گفت: در صورت ورود مردم به مراسم نقاب بزنند و مسئولان هیئت مذهبی و انتظارات هیئت سعی کنند از پذیرایی خودداری کنند. مردم. بدون ماسک تشریفاتی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سمنان خبر داد نهال مراجع تقلید به مردم نسبت به پوشیدن ماسک هشدار دهند، گفت: حتی الامکان مراسم محرم در فضای باز برگزار شود، همچنین باید تاکید شود که تکمیل چرخه واکسیناسیون در سه نوبت و همچنین دریافت نوبت چهارم کرونا انجام شود. واکسن یکی از بهترین راه حل ها برای مقابله با بیماری و شیوع بیماری است.