استرالیا قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، دولت استرالیا رسما تصمیم خود را برای به رسمیت شناختن بیت اعلام کرد. مقدس پایتخت رژیم صهیونیستی باشد.

“پانی وونگوزیر امور خارجه استرالیا روز سه شنبه گفت: تصمیم قبلی دولت استرالیا مبنی بر به رسمیت شناختن بیت مقدس اسرائیل را به عنوان پایتخت خود منسوخ می کند.

وونگ در طول کنفرانس صبح، او به خبرنگاران گفت که «اسکات موریسون“، نخست وزیر سابق استرالیا با تایید بیت مقدس بجای همیشه آویوبد بازی کرد و باعث شد استرالیا از جامعه کنار بکشد بین المللی وزیر خارجه استرالیا نیز بر وضعیت بیت تاکید کرد مقدس این موضوعی است که باید بین فلسطین و مقامات حل شود همیشه آویو برای مذاکره.

نوت بوک وونگ وی در بیانیه‌ای گفت: «استرالیا متعهد به راه‌حل دو کشوری است که در آن اسرائیل و دولت فلسطین در صلح و امنیت در کنار یکدیگر زندگی کنند. بین المللی جامعه پذیرفته شده است، پس به آن چشم نزدیک می شود روش ما از آن حمایت نخواهیم کرد.

بیانیه و توضیح وزیر امور خارجه استرالیا در این باره اندکی پس از انتشار گزارش هایی در روز دوشنبه مبنی بر نام گذاری بیت بیت توسط استرالیا منتشر شد. مقدس از سایت دولتی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی حذف شد.

“چمباتمه زدن موریسوننخست وزیر سابق استرالیا در اواسط دسامبر 2018 اعلام کرد که در حال بررسی به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و احتمالا انتقال سفارت استرالیا به این شهر است. موریسون وی در عین حال گفت که انتقال سفارت کشورش از تل آویو به بیت المقدس به نتیجه روند توافق صلح بین دولت صهیونیستی و فلسطین بستگی دارد.

شایان ذکر است که نماینده اپوزیسیون استرالیا در مورد این تصمیم اظهار نظر کرده است موریسون آنها معتقد بودند که با این اقدام او به دنبال جلب حمایت بیشتر آمریکا به عنوان بزرگترین متحد این کشور و همچنین جلب رای مردم یهود در کشورشان در انتخابات بعدی است.

چمباتمه زدن موریسون وی از سال 2018 تا 2022 سی امین نخست وزیر استرالیا بود و پس از آن آنتونی جایگزین وی شد. آلبانیایی“، نخست وزیر فعلی گفت.