استان سمنان آماده میزبانی از سرمایه گذاران و شرکت های ژاپنی است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سید محمدرضا هاشمی عصر سه شنبه در سفر سفارت ایران به ژاپن به میزبانی دفتر وی، استان سمنان آمادگی میزبانی از سرمایه گذاران و شرکت های ژاپنی را دارد و تاکید کرد: سمنان دارای مهارت های گردشگری، صنعتی فراوانی است. و مانداری آماده میزبانی از سرمایه گذاران و شرکت های ژاپنی است و در این زمینه از همکاری دریغ نخواهد کرد.

وی افزود: استان سمنان به عنوان یک استان کوچک ایرانی دارای دانشکده های فراوانی است و در بسیاری از موارد استان اول کشور محسوب می شود.

استاندار سمنان گفت: استان سمنان یکی از قطب های طیور و طیور کشور و یکی از بزرگترین مراکز تولید قطعات خودرو در ایران است و ارقام گرمسیری و نیمه گرمسیری در این منطقه کشت می شود.

هاشمی با بیان اینکه سال گذشته 55 گردشگر ژاپنی از فرصت های گردشگری استان سمنان بازدید کردند، گفت: 856 اثر میراثی ثبت شده در استان سمنان وجود دارد که نشان از ظرفیت های گردشگری این استان دارد.

وی با بیان اینکه استان سمنان دارای 23 شهر هدف گردشگری و دو شهر نمونه تفریحی و گردشگری و دارای مناطق پاک از نظر جغرافیایی و اقلیمی است، افزود: به دلیل وجود مهارت ها و نقاط قوت فراوان در یک استان. دست و تراکم مرکز صنعتی و … در استان مجاور تهران، استان سمنان می تواند مکان مناسبی برای سرمایه گذاری خارجی در ایران باشد.