استان بوشهر پر از نور و شادی/ مراسم و جشن های مختلف – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، در ایام ده ساله امامت و ولایت، برنامه ها و جشن های مختلفی در استان بوشهر برگزار می شد و شهرها و روستاهای استان در این ایام همچنان محل برگزاری مراسم و برنامه های مختلف است.

برنامه های متنوعی در شب عید سعید فطر، غدیرخم در استان بوشهر برگزار شد که شامل جشن غدیر خم، نورپردازی و آذین بندی معابر، نصب اماکن مذهبی، توزیع نذورات، پخت و پز و غذا بود. توزیع، تشریفات قدیرسنشیمیلاد خوانی، سخنرانی، جشن خیابانی، توزیع بسته های غذایی و معیشتی، تدارک مراسم غدیر و…

شامل 40 عنوان برنامه

دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر در استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در ایام عید غدیر خم بیش از ۴۰ برنامه در بخش های مختلف در شهرها و روستاهای استان بوشهر برگزار می شود.

حسین کارگر تبیین پیام غدیر را اولویت اصلی برنامه امروز عنوان کرد و ادامه داد: احیای نهضت غدیر، احداث قرارگاه صلواتی، جشن ها و توزیع، توزیع نان و غذا، قطارهای شاد و پیاده روی با کاروان غدیر است. یکی از برنامه های محبوب

مشیره علوی دارد

علوی مشیره دبیر اجرایی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگاران مهر، در بحث حفظ سکوی دولتی مشیره علوی به مدت ده سال امامت و ولایت و عید سعید غدیر خم گفت: 50 نفر شامل 25 مرد و 25 زن در سنین بین 10 سال هستند. 15 و 24 سال در این برنامه فرهنگی شرکت کردند و 15 نفر به مرحله نهایی راه یافتند.

کارشناس یزدان تیمور افزود: این مراسم به همت بنیاد غدیر و با همکاری خلیج فارس و دانشگاه آزاد اسلامی، کانون بسیج مربیان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برگزار شد.

وی با اعلام اینکه اشعار ذکر شده در علوی مشیره را در یک کتاب منتشر می کنیم، افزود: از شاعران استانی و کشوری دعوت می کنیم اشعار خود را برای چاپ در این کتاب ارسال کنند.

انجام 43 تحقیق

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر نیز اعلام کرد: 43 کمپین در شش منطقه برنامه ریزی شد.

حجت الاسلام محمد قدری خاطرنشان کرد: مردم در مساجد، محلات، خانواده ها، اماکن مجازی استان می توانند در آن شرکت کنند.

هر خانه را در ذهن بررسی کنید

مشاوره نهال ها دین شهر بوشهر در طول ده سال حاکمیت والی و امامت و عید بزرگ مسلمانان، مردم استان بوشهر را به آراستن درب منازل خود با عقل زیبا دعوت کرده است.

در این کمپین به تعدادی از شرکت کنندگان که تصویر پرچم قرار داده شده را از طریق قرعه کشی ارسال کنند هدایایی اعطا می شود.

همچنین در آستانه عید غدیر خم، همزمان در مجتمع نظام سلامت استان بوشهر، دروازه نظام سلامت غدیر و افتتاح پنجره های شبکه الکترونیکی. غدیریه باز شد.

جشنواره غدیر فردا با اغتشاش دانش آموزان با حضور نمایندگان روحانیت استان و امام جمعه در بوشهر برگزار می شود.