اسامی بازیکنان برتر ایران در مسابقات قهرمانی ایران – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان



به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، در پایان این رقابت های فعال. دادمرز ایمان محمدی در وزن 55 کیلوگرم مدال طلا، ایمان محمدی در 63 کیلوگرم و دانیال سهرابی در 67 کیلوگرم، امیر عبدی در 72 کیلوگرم، علی عابدی درزی در وزن 97 کیلوگرم و علی اکبر یوسفی در وزن 130 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

در رده بندی تیمی ایران با 138 امتیاز قهرمان شد و تیم های گرجستان و ترکیه با 101 و 93 امتیاز دوم و سوم شدند.

نتایج نماینده ما به شرح زیر است:

با وزن فعال 55 کیلوگرم دادمرز در دور اول با نتیجه 3-1 احمد تاشکین وی در دور بعد و مرحله یک چهارم نهایی اوغلو از ترکیه را با نتیجه 8 بر 1 شکست داد. نورذات کبدیر اخیموف او قزاقستان را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. دادمرز در این مرحله با نتیجه 9-4 از دنیس دام مایکل او رومانی را پشت سر گذاشت و به فینال رسید. او در این بازی 5-1 مقابل سد گلزنی کرد نیهاد قلی زاده قهرمان جوانان جهان برای کسب مدال طلا راهی آذربایجان شد.

در وزن 60 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، کرم کمال از ترکیه در دور دوم با نتیجه 5 بر یک و با ناک اوت فنی امید آرامی را شکست داد و به دلیل حضور این یاغی در بازی بازی گذشته به گروه بازنده ها رفت و چون صبح امروز در بررسی وزن به وزن نرمال نرسید و رقابت را ترک کرد.

در وزن 63 کیلوگرم ایمان محمدی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 6 بر 1 احمد. پاکدودا مصر را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد. او مخالف این روند است ریوتو ایکیدا آنها ژاپن را 7-1 شکست دادند و به نیمه نهایی راه یافتند. محمدی با نتیجه 5 بر یک ضیاء را شکست داد باباشوف آذربایجان را شکست داد و به فینال رسید. او در آخرین بازی 8-0 پیروز شد جورج شوتادزه او گرجستان را شکست داد و به مدال طلا رسید.

در وزن 67 کیلوگرم سیددانیال سهرابی در دور اول با نتیجه 4 بر صفر و ضربه فنی جولیان. هورتا او کلمبیا را شکست داد. در دور دوم 9-0 پیروز شد ارزش های ساویکاس آنها لیتوانی را شکست دادند و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند. در این مرحله 9 بر 2 و ضربه فنی امانت به ثمر رسید سمت اولو قرقیزستان را شکست داد و به نیمه نهایی رسید. سهرابی در این روند مخالف دیگو چاکیکاوادزا گرجستان با نتیجه 6 بر 3 پیروز شد و به فینال راه یافت. وی در این دیدار 17 بر 7 پیروز شد گوگ سنجویان از فرانسه مدال طلا گرفت.

امیر عبدی پس از استراحت در دور اول دور دوم با نتیجه 6 بر صفر در وزن 72 کیلوگرم قرار گرفت. زیبا خاچاطریان ارمنستان را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد. وی در این مرحله با نتیجه یک بر یک مغلوب قربان شد قربانف وی اهل آذربایجان است و با توجه به حضور این مهاجم در دیدار گذشته راهی گروه بازنده ها شد. عبدی با نتیجه 8 بر صفر در این گروه قرار دارد یانیس نفری فرانسه را شکست داد و در جدول رده بندی صعود کرد. او در این دیدار مقابل عرفان قرار گرفت میرزوف اوکراین با نتیجه 3 بر یک پیروز شد و مدال برنز گرفت.

در وزن 77 کیلوگرم محمدرضا مختاری در دور اول با نتیجه یک بر یک شکست خورد. ملاخاز آمیه ارمنستان صاحب مدال های طلا و برنز جهان شد و مختاری با این کشتی گیر در فینال به براکت بازنده ها رفت. او در این گروه قرار دارد که امانوئل 11-0 گلزنی کرد بنیتز از مکزیک بسته خیر در دور بعد 8-0 پیروز شد آخیلبک تالانتبکوف قرقیزستان را شکست داد و به دیدار رده بندی صعود کرد. او در این دیدار علیه اکنون کوزاکا ژاپن 3-1 آنها را شکست داد و پنجم شد.

با وزن 82 کیلوگرم علیرضا محمدی علی در دور اول 7 بر 4 شکست خورد هنگ از ترکیه و به دلیل شکست این جنگنده در دور بعد، محمودی او از رقابت ها کنار رفت.

در وزن 87 کیلوگرم ابوالفضل چوبانی در دور اول با نتیجه 3 بر 1 کریستیان. برو اینجا او سوئیس را فتح کرد. او در دور دوم 4-4 مساوی شد محی الدین ساریجیجیک آنها ترکیه را شکست دادند و به یک چهارم نهایی رسیدند. او مخالف این روند است حداکثر سفر دریایی وی با نتیجه 9 بر 4 مقابل قزاقستان و با شکست فنی مغلوب شد و به دلیل شکست این مبارز در مرحله نیمه نهایی، نماینده کشورمان از دور مسابقات کنار رفت.

در وزن 97 کیلوگرم علی عابدی درزی در دور اول با نتیجه 4 بر 3 گوسا رومانی را شکست داد. او در دور دوم مقابل مارکوس بود خشمگین او با نتیجه 8 بر صفر از اتریش شکست خورد و گل مهاجم در فینال او را در پرانتز بازنده قرار داد. عابدی درزی در این گروه با نتیجه 6 بر 3 مقابل مصطفی اولگون آنها مقابل ترکیه پیروز شدند و به مرحله مقدماتی صعود کردند. او در این بازی 1-1 گل های سد را به ثمر رساند جورج کاتساناشویلی از گرجستان گذشت و مدال برنز گرفت.

در وزن 130 کیلوگرم علی اکبر یوسفی در دور اول با نتیجه 6 بر صفر پل. مورالس مکزیک باخت او در دور دوم و یک چهارم نهایی با نتیجه 7-1 شکست خورد میخایلو ویشنیوتسکی اوکراین قهرمان جوانان جهان شد و با توجه به حضور این حریف در بازی گذشته، یوسفی به گروه بازنده ها رفت. او با امتیاز 4-0 و ضربه فنی در این گروه قرار دارد درست نیشیمورا او ژاپن را شکست داد و در جدول رده بندی صعود کرد. یوسفی در این دیدار با نتیجه 10-1 سرخان بسط دادن از آذربایجان مدال برنز گرفت.

رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

55 کیلوگرم: 1- دینامیک دادمرز (ایران) 2- نیهاد قلی زاده (آذربایجان) 3- احمد تاشکین اوغلو (ترکیه) و جورج توخادزا (گرجستان)
60 کیلوگرم: 1- کرم کمال (ترکیه) 2- نیهات عجله کن (آذربایجان) 3- اولجاس سلطان (قزاقستان)
63 کیلوگرم: 1- ایمان محمدی (ایران) 2- جورج شوتادزه (گرجستان) 3- ریوتو ایکیدا (ژاپن) و هاراچی پوکوسیان (ارمنستان)
67 کیلوگرم: 1- سید دانیال سهرابی (ایران) 2- گوگ سنجویان (فرانسه) 3- کیوتارو سوگابه (ژاپن) و دیگو چخیگادزه (گرجستان)
72 کیلوگرم: 1- قربان قربانف (آذربایجان) 2- پاول پوکلاویک (کرواسی) 3- امیر عبدی (ایران) و ویکاس (هند)
77 کیلوگرم: 1- ملاخاز آمیه (ارمنستان) 2- الکساندرینوس برو (مولداوی) 3- گروهبان (هند) و اکنون کوزاکا (ژاپن) 5- محمدرضا مختاری (ایران)
82 کیلوگرم: 1- Axios موکوبو (نروژ) 2- کارلو کدریک (کرواسی) 3- مت اهلگرن (سوئد) و انجام دادن گورولی (گرجستان) … 13- علیرضا محمودی (ایران)
87 کیلوگرم: 1- آه تو آن تاکا (مجارستان) 2- جورج تادووسیان (ارمنستان) 3- سیمون سیمونوویچ (لهستان) و مارسل استرکنبورگ (هلند) … ۷- ابوالفضل چوبانی (ایران)
97 کیلوگرم: 1- الکس زوکا (مجارستان) 2- مارکوس خشمگین (اتریش) 3- علی عابدی درزی (ایران) و ناتش (هند)
130 کیلوگرم: 1- فاتح بوزکورت (ترکیه) 2- میخایلو ویشنفسکی (اوکراین) 3- علی اکبر یوسفی (ایران) و داریوش ویتک (مجارستان)

رده بندی تیمی: 1- ایران 138 امتیاز 2- گرجستان 101 امتیاز 3- ترکیه 93 امتیاز 4- آذربایجان 89 امتیاز 5- ژاپن 89 امتیاز 6- ارمنستان 70 امتیاز 7- مجارستان 67 امتیاز 8- اوکراین 58 امتیاز